Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb a kisautó...

Melyik a jobb a kisautó kategóriában? Renault Twingo vagy Ford Ka? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A pénztárcámnak most ez a két típus felel meg leginkább. Használtat szeretnék, 2003-2004-es évjáratot. A Ford Ka-ról nem olvastam jókat, mégis az sokkal jobban tetszik. Tényleg ennyire megbízhatatlan? És a Twingo? Vagy felejtős mind a kettő és inkább valami harmadik típus?
2011. febr. 14. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol olvastál rossza a Ford Ka-ról, mert a Renaultot ott veri le ahol csak le lehet, de most komolyan, minden téren! A külső, belső design az meg egy szubjektív dolog. Fordot ajánlom!
2011. febr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a 2 közül én a Twingót választanám, mára már igen kiforrott modell,a Ford Ka-val meg az a baj hogy nem fér bele semmi cucc,hisz alig van csomagtartója. A Renault kevésbé rozsdásodó kasznival rendelkezik, és a Ford motor tere is annyira tele zsúfolt,hogy egy alkatrész kicserélése rohadt sokáig tart,így jóval többe is kerül hisz többet kell vele dolgoznia a szerelőnek.

(Mind2-őt bütyköltem már)

Itt nem a Forddal van baj,hanem csakis a "Ka" modellel,akkor már inkább egy fiesta-t választanék..de semmi esetre se a Ka-t

2011. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, a KA tényleg nem volt egy túl sikeres típus errefelé, nem véletlenül. Ha a méret is számít valamennyire akkor egyértelműen a Twingo nyer, mégha látszatra kissebb is, sokkal praktikusabb. Ráadásul nagyobb a választék is, úgyhogy ha arra kerül a sor akkor bontott alkatrészt is könnyebb lesz szerezned. Esetleg egy Fiestát nézz meg a Twingo mellett, persze az valamivel drágább. Viszont ha tetszik a KA akkor nem akarlak lebeszélni róla, csak akkor lehetőleg olyat válassz ami nem lett nagyon lelakva és ne neppertől vedd.
2011. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A helyzet az, hogy baromira nem értek az autókhoz, de amiket olvastam aszerint a Ford Ka nagyon megbízhatatlan és nehezen eladható. Gondolom nem hiába árulnak sokat olcsón.

A Twingo annyira nem tetszik, de talán kicsit jobbak a vélemények róla. De hát használt autónál amúgy is necces nem?

És még egy kérdés? Kereskedőtől jobb venni vagy magánszemélytől?

2011. febr. 14. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mondanám hogy kifejezetten megbízhatatlan, szépen megfogalmazva a formaterv áldozata lett a technika. Amúgy használtautót magánszemélytől érdemes venni, lehetőleg a magasabb felszereltségi szintű autókat keresdd, jó állapotban olcsón. Kicsit utópisztikusnak hangzik, de néha fel-fel bukkan egy két tényleg jó ajánlat mikor valaki egy relatíve jól karbantartott autótól akar megválni gyorsan. Érdemes ezért rendszeresen figyelni a használtautós oldalakat (hasznaltauto.hu elsősorban), és ha megtetszik egy autó akkor egy autószerelő vagy egyéb szaki véleményét is kikérni. Persze vannak tisztességes kereksedők is akik eladás előtt átnézik, javítják az autók esetleges hibáit, de ez (főleg Mo.-n), meglehetősen ritka, nem érdemes arra a pár százalékra játszani.
2011. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De ha nem tetszik a twingo, a Fordról pedig csak rosszat olvastál, akkor miért e kettő közül döntesz? Nem értem. Én is akkor a Ford Fiestát vennék. Nah meg a Mercedes A osztályt is megnézhetnéd.
2011. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Páromnak twingója van.Mindketten imádjuk!Kicsi,de belül mégis tágas,jól pakolható,keveset fogyaszt,megbízható,és még jól is néz ki.
2011. febr. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EBR válasza:

Nálunk, pont ez a két típus van az udvarba.Twingo 2001 és 180000km, KA 2000 és 52000km, mégis a twingora tenném a voksot, mert a KA gyújtásproblémával küszködik, a twininek még mindig ki lehet nyomni a szemét, ja és ugye nem mindegy a fogyasztás sem. Nálam ki is próbálhatod mind kettőt....

Amúgy magánszemély is ugyanúgy átvághat, mint egy kereskedő.

2011. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!