Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TRAFFIPAX - Ha az autóm orrán...

TRAFFIPAX - Ha az autóm orrán nincsen függőleges felület, be tudnak mérni gyorshajtás esetén?

Figyelt kérdés
Csak elméleti szintű a kérdés. Ha lenne egy piramis formájú autónk, és a kerekeket is kellően eltakarnánk, működhetne a dolog? Egyébként lézersugarat használnak a rend őrei?
2011. febr. 16. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan,mint pl. a honda civic?Szerintem le tudnak mérni,mert,ha több lézersugarat használnak,akkor elvileg kiszámolható.Amúgy én megoldanám ezt a trafi kérdést úgy,hogy letennék kettő alig észrevehető nyomásérzékelőt a földre,aztán a két határ közti időt lemérném,utána fényképeznék.Nem tudom,működne-e,bár én nyugodtabban alszom enélkül:)
2011. febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben tükröt teszel előre, hogy semmi se verődjön vissza, csak felfelé, akkor lehetséges.

De akkor meg nem látsz ki!

2011. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, manapság már leggyakrabban lézerrel mérnek. Egyébként ahhoz, hogy ne tudjanak bemérni, olyan autó kell, ami vagy egyáltalán nem veri vissza a sugarakat (tökéletes fekete test), vagy szanaszéjjel szórja őket. Így a műszerbe nem juthat visszavert sugár, nem tudnak mérni. A gond csak annyi, hogy mindig lesz olyan felület az autón, amiről vissza tud verődni a lézersugár.

Ott van az első rendszám: az szép, nagy, fényvisszaverő réteggel is ellátott, függőleges, többé-kevésbé sík felület. Na de létezik matricarendszám is. Ekkor vagy a lökhárítón kell megfelelő pontot keresni (nehézkes), vagy ott a belső tükör, ami minden autón van, rálát a sugár (hiszen előtte az ablak átlátszó még arra a hullámhosszra is) és kellően jól be lehet fogni, onnan visszaverődik a lézerfény.

2011. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 PT-Daniel ***** válasza:

A "mitoszvadaszok" egyik reszeben foglalkoztak ezzel a temaval. Sajnos ök sem talaltak semmilyen modszert, amivel nem tudnak bemerni, pedig kreativak voltak.


Azert egy stealth radarmegtevesztö festekkel (sajnos titkos az összetetele es nem hinnem, hogy elarulja az amerikai vedelmi miniszterium) lefujt lamborghinit.


A legjobb egyebkent egy gombbal üzemeltethetö rendszamtablat elfedö szerkezet. De ahhoz nem feltünö tucatkocsi kell es ha eszreveszi a rendörseg, akkor nem csak a gyorshajtast hajtjak be :(

2011. febr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!