Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Működik e így a fordulatszámmérő?

Működik e így a fordulatszámmérő?

Figyelt kérdés

Van egy Seat Ibizám 1995-ös 1.4 benzines.

Gyárilag sima analóg óra van a km óra mellett, bontóban találtam egy olyat ami nagyon megtetszett de az fordulatszámmérős...Ha beleteszem a fordulatszámmérős műszert akkor működni fog tökéletesen vagy valamit át kell e alakítani?

A másik kérdésem: Sok VW Poloban 1998 körüliekben láttam 4-es golf óracsoportot és az is tetszene, azt bele lehet rakni(ibiza, polo műszerfal 1 az 1ben megegyezik)?


2011. febr. 20. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem ilyen egyszerű az átalakítás mint te gondolnád:) mert ha kiszedted valaha is az óracsoportokat látni lehet milyen kábelek vannak. ha van külön a fordulatszámmérőnek is kábel akkor könnyű lesz mert rácsatlakoztatod és kész..ha nincsen kialakítva akkor pedig rákell köti az alapjáratra
2011. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg csak meg kell cserélni a műszercsoportot, nem nagyon szoktak a gyártók azzal foglalkozni, hogy 20 féle kábelezést tervezzenek az autókba. Ha esetleg mégsincs kialakítva a stekker, akkor a gyújtásról simán le lehet venni a jelet.
2011. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 T5- ***** válasza:
Nem feltétlenül fog működni. Én igaz '96-os F Astrába építettem be fordulatszámmérőset, de ott nem volt a jeladó kábel behúzva a műszercsoport csatlakozójához, csak a kesztyűtartó alatti csatlakozóig vitték el, onnan kellett lecsapolni a jelet. Egy másik ugyanolyan felszereltségű Astránál meg be volt húzva, szóval mielőtt csere lesz, győződj meg róla, hogy elő van-e készítve.
2011. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!