Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorvásárláshoz tippek,...

Motorvásárláshoz tippek, tanácsok? Laikusként mire figyeljek? Tovább.

Figyelt kérdés

Illetve még valami: nem tudom eldönteni, hogy új motor legyen,vagy használt.Leírok pár dolgot, ami eddig eszembe jutott pro, és kontra.Ha ebben is tudnátok segíteni hálás lennék :)

Szóval:


Ha új, pozitívum:

-Van rá garancia, legalább két év, addig bármi történhet vele.

-Biztos nem zsákbamacska, nem vernek át vele és a külleme ellenére nem egy roncs belül.

-Ha már belefektetek x összeget, akkor egy műszakilag biztosan jó motort kapok.


Ha új, negatívum:

-Mivel munkába járáshoz kellene, és ismerem a munkatársaimat, meg a munkahelyemet nem biztos, hogy vigyáznának rá mások.

-Nem feltétlenül tudnám be tenni fedett helyre eső esetén, lehet összekarcolnák véletlenül vagy szándékosan, mert "rossz helyen állok", ha pedig már belefektetek x összeget(min.2 havi fizetésemet), akkor vigyázni akarok rá.


Ha használt, pozitívum:

-Nem félnék a karcolásoktól, ütődésektől, hiszen valószínűleg már eleve lenne rajta.

-Olcsóbban megúsznám.


Ha használt negatívum:

-Zsákbamacska, azt adnak el, amit akarnak, lehet ráfizetés lenne fele annyiért megvenni a motort, mint újonnan, de mondjuk két hónap múlva még egyszer annyit rákölteni, és akkor már ott vagyok az új motor áránál.



Egy 50-es nagytestű robogó lenne valószínűleg.

Segíítsééég :D:D

23L


2011. febr. 21. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress egy pasi ismerőst aki ért a robogókhoz és nézzetek meg használt Yamaha Aeroxokat. Használtan kb 200ért kapsz szépet és jót, de új korában kb 600,000Ft!!! És nem szemétkedni akarok, de megveszed a vadi újat és elesel vele (aki motorozik egyszer tuti elesik , főleg egy kezdő) már sokkal de sokkal kevesebbet fog érni. Na meg ha nem tudod rendes helyen tárolni, akkor megintcsak újat nem érdemes. JAh ahogy kihoznád a szalonból máris sokat veszít az árából. Ha nagytestű 50es robogót akarsz, akkor mindenképp Minarelli blokkosat keressetek, ezek a Yamaha Aerox, Malaguti F12 és F15, régebbi Aprilia SR. Ezekhez dögivel van alkatrész, tuning cucc, bármi. De persze ha van rá bőven pénzed, akkor újat vegyél. De egy dolgot ne felejts! MEGFELELŐ védőruha!!!! ZÁRT sisak(ne legyen állvédő nélküli), motoros protektoros dzseki, protektoros kesztyű, és térdvédő. Ezeket mindenképp vegyél ha nem akarsz sérülést. Nagyon nagyot lehet esni 50el is. Sok sikert a kereséshez!
2011. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Igen, a karcolásos dolognál az esést is beleszámítottam :).Bukósisakból ezek a "tökfödők" meg amúgy sem tetszenek, szerintem idiótán néznek ki mindenkin, zártat veszek majd.

Eddig egy Malaguti F18-as tetszett a legjobban, párom is ezt favorizálta, neki volt egy ilyenje.Viszont annyira nem ért hozzá műszakilag.

200-250 ezer lenne a rászánt összeg.

2011. febr. 21. 14:45
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ott alul lesz még 2-3-4-5 rész. Elég sok hasznos tanáccsal ellátnak. Legfontosabbakat feljegyzed átolvasod 2-3x és már mehetsz is. ( Én használtan vennék mint ahogy írták, sokat buksz egy vadiúj gépen de egy használttal ami 4-5 éves és kevés km-es azt töredékéért megkapod úgy hogy bejáratta neked :)sztem ennyi idő alatt nehéz szétbarmolni egy gépet de vannak ilyenek... )

2011. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Másodiknak:

Köszi, de ez nem tetszik :)

2011. febr. 21. 14:53
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ez nagyon hasznos oldal, köszönöm :)!
2011. febr. 21. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!