Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma lesz a forgalmi vizsgám....

Ma lesz a forgalmi vizsgám. Utolsó jó tanácsok? :-)

Figyelt kérdés
Eddig mindenből elsőre átmentem. Kicsit mégis parázok...
2010. okt. 5. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Zebra! Ha a gyalogos ott ólálkodik, még ha nem is akar átmenni, te legalább a gázról vedd le a lábad, vagy pici fék, hogy a vb. lássa a szándékodat!

Illetve a tükröket többet nézd, mint ahányszor előre nézel ;) Ezt persze átvitt értelemben mondom, a lényeg, hogy szeretik, ha figyelsz mindenhova. Látványosan bambulj bele a középső tükörbe is sokszor, mintha érdekelne, ki jön mögötted.

Sok sikert!

2010. okt. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Réti bubuzér ***** válasza:
100%
Ízirájder, öcsém!!! :)
2010. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
nagggyon nézd a tükröket.mindig térben vezess.és ne parázz!!!sok sikert!
2010. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

14-kor vizsgázok, mindenki vigyázzon! :-)

2010. okt. 5. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ne izgulj tükröket használéd bőségesen a járkelőket engedd el inkább de legtöbbször elég ha csak lasítasz :D tócsákra vizsázz mert ha nállatok is esik az eső akkor a vb arra is nagyon figyel nehogy összecsapjál valakit;)
2010. okt. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy ugyanilyen kérdésre ezt írtam le részletesebben:


Szia!

Kicsit részletesebben:

Azt már tudjuk,hogy negyven perc.

köszöntök bemutatkozás stb. Átadod a papírokat. Majd átnézed az autót. Kereket rendben vannak, a fényjelző-berendezések rendben vannak. a kormány rendben működik, ne akad szorul kattog. Ebből annyit kell mondanod a vizsgabiztosnak, hogy az abroncsok állapotát rendben találtad, a fényjelző berendezések megfelelően működnek, a kormány is tökéletes állapotban van.Kihúzod a vizsgaútvonalat. Beültök az autóba...Aláírat Veled egy olyan papírt, hogy nem vagy alkohol, drogok és kábítószer hatása alatt. Beállítod az ülést, bekötöd magad gyújtás kézifék sebesség index kinézni váll fölött. Majd az első pár méter után egy kicsit határozottabb fékezés, s mondod, hogy a fékberendezés is rendben van. Innentől odafigyelsz mindenre a sebesség betartására a táblákra járókelő és a többi környezeti tényezőkre,mint forgalmi vezetésen. Közben hallgatod az oktatód, hogy miket csinálj. Van pr kötelező feladat is. Pl parkolás, egyívű megfordulás. Parkolásnál figyelj, hogyha két autó közé állsz be, meglegyen az a kellő távolság, hogy nyomorodás nélkül ki lehessen szállni s el is fogadják. Egyívűnél nem szabad megállnod! Kivéve, ha nem tudsz visszasorolni a forgalomba. Akkor kivárod a helyes indulást. Ha minden rendben van akkor visszamentek a vizsgaközpontba elmondja a véleményét s már szabad is vagy. Ha nem akkor leálltok helycsere az oktatóddal és ő vezet vissza a vizsgaközpontba. Ezt a hány hibapont ezt nem értem. Ha belefékez az oktató a vezetésedbe akkor bukta, ha olyan veszélyt van amit Te okozol s az oktató nem fékez be eltudod hárítani akkor is. nagyon fontos, hogy figyelj az indexre, arra, hogy ne nézd a sebességváltót, és előzésnél, kikerülésnél mindig nézz a tükörbe és hátra. Tolató parkolásnál nem elég csak tükörbe nézned hátra is kell nézni. Ha ezek mellé megszerezted a forgalmi vezetésre a rutint, akkor minden rendben lesz.


Remélem tudtam segíteni.


Szia!



Még egy kis plussz infó: Ha az oktatód észrevétlenül fékez be, vagyis Úgy csinálja, hogy a Vizsgabiztos ne lássa akkor az azért van, mert NEked akar segíteni, erre nagyon figyelj oda.Ha főuton elkezd gyorsítani az azért van, hogy tarts be a 90/h óra sebbesség közeli értéket. Ezt leginkább azért csináljas, hogy ne zavart a forgalma a lassab vezetéssel. Ugyanis ez is benne van abba, hogy meghuthatnak emiatt. NAgyon figyelj! Lakott terület elhagyásat követő tábla után NE az legyen az első, hogy felgyorsítasz 90-ig, hanem AZ, hogy bekapcsold a tompított fényszórót. Majd ha megpillantod a lakott területed jelző táblát, ne az legyen az első, hogy lekapcsold, hanem figyel arra, hogy a tábla vonalánál, mert csakis 50, vagy 50 alatt legyen egy picivel a sebességeg. A vizsgabiztosok szeretik azt, ha tudsz kommunikálni más autósokkal. Pl: Beenged a sávba akkor a jobb kezedet feltartod megköszönésként. Ha a busz kiindexelt lakott területen belül, lefékezel, s egy fénykürttel jelzed, hogy kiengedet a megállóból. (Ezt lakott erületen kívül nem kell megtenned.)

Szval lényeg az hogy figyel oda ne lapítsd ki a gyalogosokat. Ne vasald ki az autót a fánál meg egyébb apróságok amiket már megtanultál forgalmi 20 óra alatt.


Szia!

2010. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hogy ment? =)
2010. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Akia hosszút írta:


Szerintem már későn írtam. Megszeretném kérdezni, hogy sikerült a vizsga. S milyen feladatokat húztál?

2010. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát ez a mai vizsga annyira tetszett nekem, hogy két hét múlva megismétlem! :-)


50 percet vezettem, közben két hibám volt: egyszer lefulladtam, egyszer pedig stop táblánál 2-ből indultam, mert elfelejtettem visszaváltani.

A végén ráadásként mentünk egy kis kört egy lakótelepen, és egy egyirányú úton sikerült nem jól balra kanyarosni, és bukta lett belőle.


Sebaj, vizsga után megbeszéltük a hibákat, két hét múlva újra nekiszaladok a feladatnak.


Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :-)

2010. okt. 5. 19:06
 10/10 anonim ***** válasza:
ne add fel, legközelebb sikerül :)
2010. okt. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!