Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mien choppert ajánlanátok 1...

Mien choppert ajánlanátok 1 kezdő motoros lánynak?

Figyelt kérdés
nagyon beleszerettem a chopperekbe és érdekelne, h milyen tipus lenne megfelelő. 165cm vok/ 18
2011. febr. 22. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

yamaha virago 250? mit gondoltok? Szerintem szép motor.


[link]

2011. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első sorban nekem is a Yamaha Virago 125-250 és a Honda Shadow 125 jutott eszembe.

Véleményem szerint,ne chopperrel kezdj.Egyrészt nem igazán kezdőnek való motor.Alacsony,nehéz,erős.Ráadásul olyan testhelyzetben ülsz rajta,hogy nagyobb tempónál "lefúj" róla a szél.Könnyebben elkap egy váratlan széllökés is rajta,mint egy túramotoron.Igazából a nagy súly miatt nehéz vele motorozni egy kezdőnek.

Másrészt meg azért,mert ezek presztizs motorok,tehát le fognak nézni,ha 800köbcenti alatt chopperezel.Én a helyedben inkább egy Honda CG 125,vagy Honda CBF 250 túramotort ajánlanék.Ezek nagyon jó kezdőmotorok.A chopperrel ellentétben ezek igazi felhasználóbarát járgányok.

Két év és néhány ezer km egy ilyen kis túramotoron elég ahhoz,hogy felülj egy 500-as vagy 600-as jószágra.Ha elég rátermett vagy,akkor akár egy 800-as chopperre is.

Nagy kategóriában nagyobb a választék is.Yamaha Virago 535,Suzuki Maruder 800 stb.

Egy nagyobb choppert már az emberek is inkább elfogadnak,de ha nem zavar mások véleménye,akkor kezdhetsz kicsivel is.Lehet ám,hogy hülye vagyok.Egy lánnyal elképzelhető,hogy nem g*ciznek a kis chopper miatt,de egy férfinak azért van mit hallgatni miatta...

Na mindegy,nem akarlak lebeszélni semmiről és nem is akarlak rábeszélni semmire,csak leírtam a véleményem. :)

2011. febr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi h leírtátok... mondjuk én a suzuki ls 650 re gondoltam, mert az a legnagyobb amit a korom miatt vezethetek. szerintetek az túl nagy?
2011. febr. 22. 16:23
 4/5 k.krisz03 ***** válasza:
Most lehet, hogy sokan (valószínűleg Te is) furán fognak rám nézni, de a korod és a kezdő mivoltod miatt én nem ajánlanék 50-esnél nagyobb motort (vagy legfeljebb 125). Azzal eljárkálsz 1-2 évig, megszokod, kitanulod, és aztán majd jöhet a nagyobb gép. Sokan úgy vannak vele, mint Te is, hogy "kezdjünk egy hatszázassal", aztán, ha még életben vannak, akkor "jöhet az ezres". Persze dönts belátásod szerint! Ezeket pusztán jóindulatból írtam...
2011. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem LS 650-em van, szivesen segítek bármiben, írj egy emailt a hdsimi@citromail.hu-ra.

Üdv.

2011. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!