Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor lesz már olcsóbb vagy...

Mikor lesz már olcsóbb vagy legalább állandó a benzin ára? És ez mitől függ?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Olcsóbb nekünk sose lessz stagnálni akkor fog amint eléri a 430 ft/l árat
2011. febr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És mi van ha egy sztrájkot szerveznénk???
2011. febr. 23. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi, mert nem tőlünk függ az ár. Tegnap is bemondták a híradóba h azért drágult megint a benzin mert a Egyiptomba lázadások vannak, meg persze válság is, de lényegében az árak nem tőlünk függenek.
2011. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem jó válságvan a világon meg háborúk és emelik a benzint de akkor azt magyarázza el valaki Kanadában élő nővérem miért csak 1 dollárért veszi literjét a benzinek ami nincs 210ft sem a mikor átlakos fizetésű órabére 16 dollár?


De nem is a benzin árával van a baj M.o i fizetésekkel van átlag fizetés 123e ft ami 594 cad dollár míg kint ugyanez 529920 ft ezzel van itt a baj és ezt a szintet M.o sosem fogja utol érni

2011. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
na igen a fizetések is elég gázosak annak ellenére h mi is EU tagok vagyunk... de a benzin árak azok általában nem Mo.-tól függenek. Gondolom Kanadába kitudják maguknak termelni, de mi magunknak nem, és ezért szorulunk importra... ahol most épp lázadások vannak, meg minden máshol válság.
2011. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tudnák csökkenteni a benzin árát ha lejjebb vinnék a jövedéki adót. Szerintem soha nem fog megállni a benzin ára.
2011. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tudnák csökkenteni a benzin árát ha lejjebb vinnék a jövedéki adót."

Így van, ráadásul nem is kevéssel... Viszont soha nem fogják lejjebb vinni, ugyanis hatalmas kiesés lenne az államháztartásnak. (Jelenleg az alkohol-, a dohány- és a benzinvásárlók tartják el legnagyobb részben az országot.)


"Szerintem soha nem fog megállni a benzin ára."

Sajnos ez tényleg így van, olyan nem lesz, hogy megáll. Csak egyre több gond lesz vele.

2011. febr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt egyébként simán el tudom képzelni, hogy a közel-keleti válság elmúlásával akár csökken is pár forinttal a benzinár, de az is csak átmeneti lesz.
2011. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jovedekit nem csokkenthetnek, ugyanis annak a minimum erteket az EU szabalyozza. A dizelnel mar a minimumon van, a benzinnel meg mehetne kb 15Ft-ot azt hiszem.

A jovedekit levonva es egy nyugati ~15% AFAval szamolva nalunk is hasonloan 220Ft kornyekere jonne ki az ar.

2011. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!