Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most tanulok vezetni és 8...

Most tanulok vezetni és 8 órám van vissza forgalomban, elég béna vagyok tudtok tanácsot adni, hogy vezethetnék jobban?

Figyelt kérdés
az a baj, hogy nem figyelek oda. sokszor nemtudom mit kellene csinálni.. pl kereszteződéseknél..
2011. febr. 23. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Válts oktatót!


Nekem az oktatóm annó minden le is irt!! Mire figyeljek, merre nézzek, min változtassak stb stb

Ez mind az oktató feladata lenne!

2011. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Jobbkéz szabályt és kanyarodási szabályt rögzitsd az agyadba, hogy automatikusan tudd kimegy elsőnek és így tovább. Tükör tükör oldalra index ezt biztos szokta mondani az oktatod, nekem mindig mondta az oktatom ezt tartsd mindig észben. (Belső visszapillantó ---> külső visszapillantó ---> oldalra nézzel ---> utána index.) Egy jó tanács mindig vezes magabiztosan úgy mindha tapasztal jó sofőr lennél, nézz szét az autóban mozogj benne ne csak a fejed forgasd hanem dölj előre néz szét stb, mint egy profi úgy csináld és állj hozzá pozitivan. Vizsgán légy maga biztos csinálj úgy mindha már előtte is vezettél volna és, hogy jól vezetsz lása rajtad a vizsgabiztos és nem lesz gond. ;)
2011. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
72%
Bäszd ki a könyököd az ablakon és irány Balaton ! xD
2011. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is határoljuk be a béna vezetés okát!


Megtanultad annak idején a kreszt rendesen? Gyakoroltad a kresz alkalmazását? Tudod a szabályokat rutinból, vagy gondolkozni kell rajtuk?


Amíg ugyanis ezek nincsenek meg a fejedben a kellő helyen rendszerezve, addig nem is fog menni, mert vezetés közben max. 1-2 másodperced van arra hogy felfogd a szitut, ott nincs idő azon gondolkozni, most melyik szabály hogy is van....


Magát az autót tudod úgy vezetni, ne vonja el az összes figyelmed csak az autónak a kezelése? Ha csak a kezelés leköt teljesen, akkor nem tudsz figyelni a többiekre, táblákra, stb....


Ezeket a kérdéseket magadnak kell megválaszolnod, mert te vagy benne, te érzed.


És most néhány tipp:

- amikor közeledsz egy kereszteződés felé, akkor a lámpát illik a legmesszebbről észrevenni. Ebből tudod hogy ha müxik, akkor csak a lámpára kell figyelned, a többi jelzést - "ész nélkül" figyelmen kívül hagyhatod. Ez sem teljesen igaz, mert az lenne az igazán jó, ha mindenre tudnál figyelni, de első körben közelítsük meg úgy a dolgot, hogy ha lámpa van, akkor az elsőbbség kérdése eldöntve a lámpa alapján.


- közelebb haladva táblákat, útburkolati jeleket jobb esetben már messziről lehet látni. Ha van stop táblád, vagy macisajtod, akkor egyértelmű a szitu. Ha pl. a táblát nem is látod, de ott a megállás helye vonal, akkor meg már lehet valószínűsíteni, hogy lesz hozzá tábla is. Ha ezek közül bármi van, már készülhetsz is a lassításra, mert valszeg vagy meg kell majd állnod, de mindenképpen lassítanod kell.


- aztán amikor még közelebb érsz és kiderült hogy neked se táblád, se lámpád, se útburkolati jeled nincs, akkor még mindig két lehetőség van:

- jobbkéz

- a másiknak lesz táblája

Ennek eldöntéséhez benézel a kereszteződésben jobbra, hogy az onnan jövőnek van-e táblája. Ha van, akkor jó vagy. Ha nincs, akkor jobbkéz. Ehhez persze lehet lassítanod kell, de ha nem látszik egyértelműen a másik táblája, akkor mindig a rosszabbra, vagyis arra kell készülnöd hogy jobbkéz. Lehet aztán később meglátod valahol eldugva az ő macisajtját, akkor meg simán gyorsítasz és kész.


Vannak bizonyos alapszabályok, amik a közlekedési rendből kifolyólag általánosnak mondhatóak:

- ha egy főútvonalon vagy, amíg nincs főútvonal vége, az mindenhol főút. Az oktatóm nekem ezt úgy tanította, hogy ilyenkor "csak az úton levő problémákra koncentrálunk".

Mit jelent ez? Zebra, lámpa, más közlekedők. Minden kereszteződésben Te leszel a jó, ha működik a lámpa, ha nem.


folyt. köv.

2011. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

folyt.:

A táblával védett út azt jelenti, hogy a keresztező utakról érkezőknek JELLEMZŐEN kint van a macisajt vagy stop. Ez azonban nem ökölszabály. Elvben minden kereszteződésbe be kell nézned, hogy a másiknak valóban ott van-e. Gyakorlatilag azért az esetek 90%ában ha védett úton vagy, akkor az végig az, és a keresztezők fele is kint vannak a táblák.


Tehát: rákanyarodsz mondjuk egy útra, amiről fogalmad sincs hogy milyen. Az első kereszteződésig azt tételezed fel, hogy az jobbkezes lesz végig. Így az első saroknál piszkosul figyelsz a keresztező útra. Ha annak van macisajta, akkor már legalább táblával védett úton vagy, és valszeg végig táblával védett lesz. Továbbhaladva lehet majd kint valahol egy főútvonal kezdete tábla is, mert a főútvonal táblát nem minden sarokra teszik ki.


Továbbhaladva a második kereszteződést már feltételezheted hogy valszeg táblával védett, de azért még be kell nézni, de ilyenkor már csak a macisajtot keresed (valszeg ott lesz).


Mindig az a jó aki nem kanyarodik, utána a jobbra kanyarodó, majd a balra kanyarodó.


Amikor tanultam vezetni, minden olyan táblát, jelzést amit láttam, hangosan mondanom kellett, és azt is, hogy ki a jó.


Pl az alábbiak hangzottak el a számból:

főútvonal - én ilyenkor hozzátettem, hogy "örülünk" (mert ügye nem kell fiygelni a keresztezőkre), harminc, zebra, megállni tilos, stb....


Vagy:

"Jobbra kanyarodok főútvonalról, tehát jó vagyok, első saroknál figyelni, mert bármi lehet... legalább táblával védett..."


Vagy:" egyirányú útra érkeztünk"

vagy:" jobbkéz, majd 40"


Ez a mondás jó dolog volt, mert az oktató is tudta mit nem vettem észre, illetve nekem is piszkosul kellett koncentrálnom. Ajánlom neked is.


ha valami nem tiszta írj

2011. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!