Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel kombi hátsó szélvédőjére...

Opel kombi hátsó szélvédőjére nem jut el az ablakmosó víz. Hogy dugítsam ki?

Figyelt kérdés
A nagyon hosszú gumicsőben lehet valahol a dugulás (előröl jön a víz) Mit dugjak le a torkán szerintetek? Vagy hogy dugítsam ki?
2011. febr. 27. 17:10
1 2
 11/11 Keletföld válasza:

Közben kissé jobban és alaposabban megvizsgáltam ezt a témát, miután az időjárás szerencsére adott volt a szabadtéri művelethez.

Leszedtem a bal első kereket, lebontottam a műanyag dobvédő lemezt, s végre feltárulkozott a mosótartály - a hozzácsatolt szivattyúval és elvezető csöveivel együtt.

Ott - már első látásra is látni lehetett -

semmiféle gond nincs.

Akkor marad tehát a hátsó fertály.

A kárpitott lefejtettem az antennacsonk alatt (tépőzáras), majd kihúztam a csövezést.

Ott hátul van benne egy toldás - a vastag fekete csőről átmenettel (szükítővel) megy tovább a fúvókához a lé. Száthúztam, majd kitoltam az antenna-lábból.

EL VOLT DUGULVA!

Kitarakarítottam, majd beszereltem. Kb. 2 percig ment - és újra eldugult!

Így aztán persze - újra szétszedtem, s egy toldóval meghosszabbítottam, majd az egész tartályt egy tiszta üvegbe kinyomattam!

Utána egy szűrőn (vászon) keresztül szépen visszatöltöttem a tartályába.

Nekem azóta megy a hátsó mosás.

A doblemez kiszerelésénél meg nem árt már jóelőtte patentokat beszerezni, mivel a régiek már többnyire nem alkalmasak. És van ott még két sima csavar is, ami megtartja - egy hosszú M4-es, meg egy sima lemezcsavar.

Mindkettőnek torx feje van!

2017. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!