Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent a kis piktogram?...

Mit jelent a kis piktogram? Ford Fiesta 2008 1.4 TDCI

Figyelt kérdés
A fordulatszámmérő órában a minap felvillant egy kis fogaskerék benne egy felkiáltójellel. Sajnos nincs meg az autó füzete így nem tudom mit jelent. A váltóra gyanakodtam, de nem volt pörgetve, és optimális tartományba dolgozott az autó és nem közvetlen a váltás után villant fel hanem jóval később. Szóval kinyomtam a kuplungot kiraktam üresbe majd vissza és elaludt a lámpa. Valaki meg tudná mondani hogy mit jelent ha az a kis lámpa villogni kezd? Köszönöm!
2011. febr. 28. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

hát az gondolom a "check engine" de nem villognia kéne ha gond van, hanem folyamatosan világítani. ha jól tévedek.

el kell vinni kiolvastatni a hibakódot, hogy mégis milyen hibára utalhat. nem változott meg az autó viselkedésében valami? gyorsulás, fogyasztás, rángató motor, akármi.


Mindenképpen szervíz

2011. febr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem vettem észre semmi különleges viselkedést sem. nem rángatott, vagy fulladt. Gázadásra jól reagál, és a váltás is simán megy. Ezért is állok értetlenül a dolgok előtt...
2011. febr. 28. 22:17
 3/4 T5- ***** válasza:

Sebességváltó/Motor rendszerhiba figyelmeztető lámpa



Meleg-üzemmód

Magas sebességváltó hőmérséklet észlelése esetén erre az üzemmódra vált a sebességváltó károsodásának elkerülése érdekében

A sebességváltó/motor-rendszerhiba figyelmeztető lámpa világíthat meleg-üzemmódban.

Megjegyzés: Fedélzeti számítógéppel nem rendelkező gépjárműveken ez a figyelmeztető lámpa világít.

Fedélzeti számítógéppel rendelkező gépjárműveken a "TRANSMISSION HOT MODE" felirat világít.

A figyelmeztető lámpa kialszik, és az üzenet eltűnik a kijelzőről, amint a sebességváltó lehűlt, normál üzemi hőmérsékletre.



Vészüzemmód

A sebességváltó meghibásodása esetén erre az üzemmódra vált át. Ekkor szokatlan menettulajdonságok észlelhetőek

Megjegyzés: Lásd fent.

Szöveges üzenet: "TRANSMISSION MALFUNCTION"


A gépkönyv szerint ellenőriztesd szakemberrel :-)

2011. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2011. febr. 28. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!