Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlásnál mit kell...

Autó vásárlásnál mit kell kifizetnem költségeket? Ha van rajta érvényes műszaki, és törzskönyve is van.

Figyelt kérdés
gondolok itt átíratási költség, súlyadó, eredetvizsga, és új forgalmit is csinálnak hozzá?
2011. márc. 1. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit felsoroltál az mind kell.
2011. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sőt még új törzskönyv és kötelező biztosítás is kell.

Súlyadó - helyett teljesítményadó majd jövőre hacsak nem volt év elején ideiglenesen kivonva a forgalomból.

2011. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb. 45-50 ezer lesz.

ALAP: nálad legyen az adásvételi(pontos óra,perc dátummal),és a törzskönyv.

Legelső dolog--ezt MINDENKINEK ajánlom-eredetvizsga,az ELADÓVAL együtt,hacsak nem ismerőstől veszed. Így ha bármi gond van,ott a helyszínen vissza minden.Ez szűk 20ezer.Én szoktam egy 2l-s fantát vinni a vizsgálatot végző embernek,és elmondja,melyik elem volt esetleg cserélve,törve,festve.

Második lépés-biztosítás.Szerintem a leggyorsabb,ha bemész egy biztosítási alkusz céghez,ott mindent elintéznek,kiválaszthatod a neked legjobbat/olcsóbbat-ugyanazt kínálják,mintha mondjuk a Netrisk-en kresztül kötöd a neten,de ha pl.nincs nyomtatód otthon--náluk ez nem gond. Neked ingyenes,a jutalékukat a bizt.adja.

A következő lépésed az okmányirodába BEJELENTKEZNI,ha csak lehet---interneten. Így nem kell hosszú órákat sorbaáll/ülni.Itt ha jól tudom,2db 12ezres csekket kapsz,nálunk ott helyben be lehet fizetni.

A teljesítményadót annak kell az adott évre fizetni,akinek a nevén van jan.1-n.

2011. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző majdnem mindent jól mondott, kicsit kiegészíteném:


Elvileg az adásvétel aláírás pillanatától kezdve az előző tulaj bizt.-a már nem érvényes, tehát ha nincs bizt-od, a kocsi bizt. nélkül közlekedik. Hivatalosan úgy kéne, hogy a kocsi megvétele előtt már megkötöd a bizt-t (persze amíg mondjuk nem ment át az eredetiségen, ki az a hülye aki megköti rá...)


A gyakorlatban persze mindenki tudja, hogy ilyenkor van egy kis tranziens állapot bizt. tekintetben.


Az adásvételivel kapcsolatban vannak elvárások, aminek meg kell felelnie. Ezt szabadon kiegészítheted, az nem baj, de a kötelező elemeknek benne kell lennie. Mintát tudsz innen letölteni: nyilvantarto.hu


Mi a következőt csináltuk:

- amikor sejted mikor fogsz kocsit venni, előre foglalni az okmányirodába időpontot, lehet már két hétre előre is, és mivel a verdát 15 napon belül kell átírni, így jól lehet időzíteni

- adásvételi minta letölt, kiegészít minden aprósággal

- eladóval tali, vinni szervízbe állapotfelmérésre, megemeltetni, lássuk milyen állapotban van

- minden ok, adásvételi kitöltése, kivéve az aláírás ( egy részét tudtam, úgy nyomtattam, de egy részét ott írtuk bele kézzel)

- eredetvizsga: amikor itt átment, akkor írjuk alá, plusz mi beírtuk a km óra állást, pontos óra percet

- hazavinni a kocsit nagyon óvatosan, nehogy baj legyen (mert ügye bizt. már nicnsen rajta), be a garázsba

- másnap bizt. alkuszhoz, nagyon rendesek voltak, minden pörgősen ment. Ettől kezdve már bizt. is van a kocsin, lehet használni :)

- amikor elérkezik a foglalt időpont, okmányiroda, immáron minden szükséges irattal. Ott a kocsi cm3-e alapján nyomtatják neked a csekket, befizeted postán, visszamész vele és már kezedben is az új forgalmi. Törzskönyvet postán küldik.

2011. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok..

Öszehoztuk Neked...! Sok szerencsét a leendő autódhoz !

Off !

Nem birom kiálllni,hogy ne írjam le ezt a RABLÁST !

A múlt hónapban vettem egy Erdőgép-lady utánfutót,aminek az önsúlya 110!kg. Mire átírattam,38 630 Ft-ba került,eredetvizsga + okmányiroda + biztosítás.

Ehhez még jövőre a súly/környezetvédelmi adó 4500ft évente...( a futó 75e volt)

Na ez a szemétség !!! Vérlázító !

2011. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 2. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!