Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Papírok nélküli motor -...

Papírok nélküli motor - Hogyan irassam a nevemre?

Figyelt kérdés
Van rajta rendszám, alvázszám. Adásvételi is van.
2011. márc. 3. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha 50 cm3 feletti, akkor úgysem tudod levizsgáztatni, forgalomba vinni tehát nem kell névre írni, adásvételi elég hogy meglegyen.

Az is inkább azért, hogy az eladó ne jelenthesse be, hogy ellopták tőle.

A 50 alatti, akkor segédmotor, arra viszont csak biztosítást kell kötni.

2011. márc. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elnézést, de nem igazán értem az előző választ. Miért ne lehetne forgalomba vinni?

Ha van rendszáma, akkor simán beazonosítható a jármű. Ha van rajta műszaki, a tulaj pótoltathatja a forgalmi engedélyt, ha nincs kérhet hatósági bizonyítványt a kocsi adatiról és lehet vinni műszakira.

Ha már volt törzskönyve csak elveszett, ezt be kell jelentenie a tulajnak., Ekkor elrendelik a törzskönyv körözését, megjelentetik a Magyar Közlönyben a számát és a megjelenést követő 15 nap elteltével, adásvételi szerződés megléte esetén átíratható a vevő nevére.

2011. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is papirok nélküli, adásvételi kell meg 2ezerér biztosítás (éves) és kész
2011. márc. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a segítséget, még pár infót mesélnék.

A srác külföldön van, de mielőtt kiment volna rábízta az egyik barátjára, h adja el. A papírokat nem adta oda neki, nem tudom miért, de volt hozzá. Előzőleg ki is vonta a forgalomból.

Ha valami csoda folytán tudnák íratni egy meghatalmazást, akkor bejelenthetem én is, hogy nincsenek meg róla a régi papírok (mondjuk elégett) onnan 15 nap elteltével egyszerűen rá tudom íratni a nevemre?

2011. márc. 4. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!