Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyibe kerül egy olyan...

Mennyibe kerül egy olyan motor forgalomba helyezése, amit bontóból vennék, nem egyezző váz illetve blokkszámmal papirok nélkül?

Figyelt kérdés
Egy régi Pannóia motort(249ccm) szeretnék felujítani, és arra lennék kíváncsi megéri e papirok nélkül egy roncsot venni és azt felújítani, levizsgáztatni?
2010. ápr. 23. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp. Legalábbis nekem megérné.
2010. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi is így vettünk egy T1-est, és börzén vettünk hozzá vázat, motort, ill. szürkeforgalmit, egy másik (P10H) Pannoniánkon pedig "lereszeltük" a vázszámot, és beleütöttük a blokk, ill. a forgalmi számát...A 3. pannoniánkon (P21)szerencsére nem kellett ilyen eszközökhöz folyamodnunk...

Amúgy szerintem vedd meg vasáron, és próbálkozz vele, ha esetleg úgy veszed észre, hogy nem fogja megérni neked, akkor add el alkatrészáron XD...

2010. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A forgalomba helyezéshez szükséges az eredeti forgalmi engedély és a tulajdonosi láncolatot is eredeti okmányokkal kell igazolni. Ezen felül szükség lesz eredetiség vizsgálatra, műszaki vizsgálatra és érvényes kötelező biztosításra. A rendszám ára:5500 Ft ( ha oldalkocsis a motor, akkor 8500Ft, mert 2 db-ot kapsz)A forgalmi engedély és törzskönyv ára: 12000Ft, az átírási illeték pedig a jármű hengerűrtartalmától függ. 500ccm-ig 18Ft/ccm, e felett 24Ft/ccm. 585Ft lesz a műszaki vizsga cimkéje.
2010. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sYroX válasza:
Igen ez engem is érdekelne mert én egy Danuvia 125-öt akarok ugyan így meg csinálni... De nekem sincs hozzá semmi papír.És érdekelne hogy hogy lehet ezt meg oldani?
2013. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!