Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik lenne számomra ideális?...

Melyik lenne számomra ideális? Mekkora 50cc sek közt a legnagyobb tank? Mié?

Figyelt kérdés
csak segédmotoros jogsim van max 50cc napi 80km re kéne nekem egy motor ami megbizható keveset eszik kényelmes nagy a tankja és birja hogy havonta kb 4.000km ert megyek vele 150 ezer alatt van ilyen?
2011. márc. 7. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:

www.kepesmotor.hu


Napi 80km-re nem robogót ajánlanék, hanem inkább váltós motort. Az 50esek tankja 9-10 literes szokott lenni. Egy tankkal -attól függően, hogy városban vagy országúton- 250-300 km-t elmennek. Vagyis neked egy hétre kb másfél tank benzin kéne vagyis 5-6000Ft.

2011. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tankja a Keeway TX 50-nek elég nagy. 10 liter. megbízhatóságáról: sokszor volt baja, de legtöbbször apróságok. nagyonnagy probléma még nem volt vele. a DT se rossz, csak a tankja nem túl nagy. de énsem az 50est ajánlom. városban nagyon élvezetes, de hosszú egyenes úton csak megútálod. iszonyatosan hangosak, még az alacsony fordulattartományban is. ilyen célra ajánlanám a 125-ös 4t-ket. pl. YBR 125, esetleg CBF 125. ezek nagyon jók. érdemes megcsinálni az A1-et, ha ilyen utakat tervezel.
2011. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy ne 50est, hanem azt, hogy ne robogót. nekem 80as dt van, 10literes a tankja.
2011. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

:) az rendbe van, de én azt ajánlottam. a 80as az nem 50es. annak a teljesítménye van annyi, mint egy 125-ös 4T-nek. én semmilyen váltós 50est (nem csak váltóst, robogót sem!) nem ajánlanék ilyen hosszú utazgatásra, mivel elég kihegyezett motorok, tehát elég gyakori, hogy problémák jelentkeznek. most is csak ugyanazt tudom mondani: érdemes megcsinálni az A1-gyet. erősebbek, gyorsabbak, és nyomatékosabbak (egy idő után az 50es rövid sebességeiért nem leszel annyira oda)...

utolsó: nekem is váltós 50esem van, csak nem 80as, hanem 50es. és nekem ez a tapasztalatom. és még annyit hozzátennék, hogy szenvedés rajta párban utazni. kis nyomaték, és ha rövideket váltasz, akkor is ordít (egyedül még annyira nem is zavaró)

2011. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen csak ahogy látom a kérdezőnek azért nincs ott a mellényzsebében az a1 meg egy 1254t ára. De amit mondasz az teljesen rendben van.
2011. márc. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sok 50ccm-s motor és robogó drágább, mint egy 125ös. egy jó állapotú használt YBR vagy CBF kapható 250-300000 körül. ez elég sok, de egy 50es Derbiért is elkérnek ennyit. az A1-esre ha van r lehetőség, akkor nem kell sajnálni azt a töbletet, ha előre gondolkozol. egy 50es elfogyaszt akár 5 litert, vagy többet, és az olajat is zabálja. márpedig, ha azt akarod, hogy ne károsodjon annyira (mert ugyebár a kétütemű azért elég szépen kopik), akkor szintetikus, vagy félszintetikus olaj kell neki, ami elég drága. a négyütemű ilyet egy évbe csak egyszer kér, nem hetente. és fog működni 40-50 000 km-rel is, ami azért egy kétüteműre nem vall. van, hogy elmennek annyit, de csak szenvedés velük annyi kilométerrel közlekedni. és egy kétütemű gyakrabban meghibásodik, mint egy négyütemű. hidegben az indítás, és a melegítés egy csomó időt elvesz, a befeskendezős gépekkel nincs ilyen probléma. stb, stb...


rövidtávon drágább, de gyorsan megtérül. és a fogyasztásuk sem 5l, kb a fele.

2011. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!