Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sk építek egy segédmotort,...

Ha sk építek egy segédmotort, hogyan tudom azt szabályosan használni?

Figyelt kérdés

Konkrétan Dongó motorral szereltem fel egy régi bicajt. Nagyon szép lett. De így elvileg segédmotorkerékpárnak minősül.

Elég, ha csak simán kötök rá egy biztosítást, veszek fel egy bukót és usgyi, vagy minősíttetni, vizsgáltatni kell valahol, valahogy, hogy használhassam?

Egyáltalán hivatalosan is segédmkp-nak minősítse valamiféle hatóság?


2011. márc. 10. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Amíg nincs rá törvény addig nem kell vizsgáztatni sehol.

Adásvételi alapján (csinálsz egyet), kötsz egy biztosítás és usgyi. Ha valaki azt írja ezután hogy kell, akkor mindenkinek el kellene vinni a kínai ilyen-olyan motorját is vizsgára.

Ja lámpa nem árt rá.

2011. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Csak arra gondoltam, hogy ha pl. behoznak egy új tipust, márkát, a kínai vackokat, azt valaki, valahol, valamilyen hatóság esetleg bevizsgálja (mondjuk egy mintadarabot), mielőtt kibocsájtják közúti közlekedésre. Elvileg meg van szabva, hogy smkp-nak kell legyen első, és hátsó kerékre ható fék, első-hátsó világítás, hangjelző, stb. De ezek szerint csak a saját jóindulatomra van bízva, hogy ezekkel felszereltem-e a gépet? Ill. a rendőrtől való "félelmemre"...

2011. márc. 16. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!