Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1. 0ás Swiftet mennyire kell...

1. 0ás Swiftet mennyire kell pörgetni, hogy keveset fogyasszon?

Figyelt kérdés

1999es 993ccm -es Swiftről lenne szó. Sok helyen olvastam, hogy már 50nél 5.-be kell tenni hogy keveset forogjon a motor stb.. De most swift tulajok tapasztalata érdekelne. Igaz, hogy ez a motor pörgetve érzi jól magát? Milyen fordulatszámon érdemes sebességet váltani, és városban 50-nél 4. vagy 5. fokozat a takarékosabb? Úgy szeretnék sebességet váltani, hogy minél takarékosabb legyen az autó.

Kérem csak swiftesek írjanak, 1.9es dieselt biztos máshogy kell váltani.

Köszi!


2011. márc. 15. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
2300-2700 körül elvältasz az jo lesz.
2011. márc. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Neme is volt 1.0-as Swiftem több évig.. 50 Km-nél már nyugodtan menet 4-5 fokozatba ahogy irod.. pörgetni egyáltalán nem kell, csak akkor a hirtelen gyorsitani akarsz... de előtte gyorsa rakd vissza 4-be, mert 5.sebességben nem gyorsul kellően...
2011. márc. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekünk az van, megy mint a rakéta :D


de tedd be 5-be! amugy se eszik sokat a kicsike :D

2011. márc. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

[link]


5sbe csak akkot teszem van lehetőségem ki is használni előnyét. folyamatosan tudok haladni 50 -l. 100m feleslegs. 4sben nyugis gázpedál kezeléssel ugyanannyit fogyaszt

2011. márc. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tolhatod neki az ötödiket ötvennél. Nekem 1.3as volt, 40-45nél nyugodtan megette az ötödiket. Igaz, gyorsítani nem kellett vele. Nem kell szanaszét pörgetni a swifteket, közhiedelemmel ellentétben. 1500-2500 között is nagyon jól érzi magát. Ha előzni akarsz, pörgetheted 5000 közelébe is. A kis 1.0-s akkor fogyaszt a legkevesebbet, ha egyáltalán nem pörgeted.

Remélem segítettem.

2011. márc. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. márc. 15. 11:02
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kis kiegészítést írnék.


Van egy jó módszer a megfelelő sebesség kipróbálására.

Amikor már benne vagy egy fokozatban, és azzal haladsz, ésszel, de keményen adj neki padlógázt. Ha az autó reagáll, és szépen elkezd kigyorsítani (nem repülnie kell, de azonnal észlelhetően gyorsulnia igen) akkor jó fokozatban vagy,

HA nem gyorsul, csak erőlködik, akkor egyet válts vissza.

2011. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én egy 1.3as Swift GLS-t hajtok, de most, hogy olvasom, hogy 40-45-nél 5-be teszik, hát nemtudom.. én 50-60 körül rakom 4-be, és így is csak 5-6 litert eszik. És szerintem nem kell nagyon alacsony fordulaton nyomorgatni szerencsétlen autót, 2500-3500 körül is tökéletesen eszik, ráadásul jobban is érzi magát, nem erölködik, hanem gyorsan reagál a gázadásra. Amugy meg ha igazán odalépsz neki, hatalmasat tud harapni a kategóriájához képest, nálam még 2-be is végig kipörögtek a kerekek, nagyon pörgős kisautó :)
2011. máj. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!