Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megvásárolnék egy kocsit, de...

Megvásárolnék egy kocsit, de az alvázszám nem olvasható, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vásárolnék egy kocsit az apeh árverésről, és azon kivül, hogy nem indul, és pár dolgot ki kell cserélni, még olyan baja is van, hogy az alvázszám nem olvasható. Ez egy 2002-es kocsi, ami kb 2 millióval van a piaci ára alatt. Valahogy elő lehet varázsolni az alváz számot, vagy mit lehet csinálni vele ha megveszem? Köszi a válaszokat!
2011. márc. 18. 17:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
csak úgy kíváncsiságból milyen autó amit kinéztél?
2011. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egy volvo :D
2011. márc. 18. 20:59
 13/17 anonim ***** válasza:
szerintem megtaláltam a kocsit amiről kérdeztél, és azt tanácsolom hogy nehogy megvedd, a tulaja totál tönkretette mielőtt a bank lefoglalta volna, a leírásból kifelejtették hogy autómata váltós, és ha az is tönkrevan menve akkor 2 millió lesz csak az új váltó bele
2011. márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

hát megnéztem én is, de ez a list azért elég szép:

- szélvédő törött:fogalmam sincs, de akár 70e is lehet

- porlasztók rosszak: 40e saccra, fogalmam sincs, de mi van, ha van más baja is?

- váltóból az olaj folyik: ezer oka lehet. Jobb esetben csak féltengely szimering, de akár más is lehet. Plusz akkor már olajcserével is számolni kell.

-motor nem indul: no comment


Nem folytatom, azt hiszem érted. Lehet hog csak 750e, de amennyit még ráköltesz, és gondold el hogy vigyázhattak erre, ha ilyen állapotok uralkodnak itt? Mi fog még kiderülni? Szerintem tudták hogy vinni fogja az apeh, és széthajtották amíg tudták.


Én ebbe nem mennék bele. Különben még régebben nézegettem az apeh-os autókat. Hát amik ott vannak néha... Roncstelepen jobb életet élt autókat lehet találni. De gondolj már bele... MIlyen az amikor valakihez már kimegy az apeh-os végrehajtó és viszi a cumót. Az már azért nem az a kategória, hogy elmaradt 2 havival, és még haladékot kér...

2011. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Sikerült lebeszélni, viszont autómata/kézi váltó csak 100 körül mozog. de igazatok van, így nem lehet megtudni, hogy mi a baja... :S kb 900-1m ezrem van kocsira most per pill, de abba benne van az átiratás is :S


Van még 1 pár kocsi amin gondolkodok, ezeket megnéznétek, és elmondanátok h mi a véleményetek?


[link]


[link]


[link]


[link]


Köszi előre is a sok sok segítséget! :)

2011. márc. 20. 13:11
 16/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:44

vagyok.


A konkrét autókról most nem mondanék véleményt, inkább 1-2 dologra hívnám fel általánosságban a figyelmedet:

Bár még nem vettem részt apeh-os árverésen, gondolom úgy működik mint bármelyik más árverés.


A minimálárról indul a licit, és onnan csak felfele megy az ára, lefele nem. Vagyis az ár amit jelenleg látsz, semmit sem jelent, az simán elérheti a becsértéket is.


Úgy tudom, hogy az apeh-os árveréseknél csak megnézni lehet az autót, elvinni, kipróbálni nem (bár lehet ebben tévedek). Vagyis olyan kocsira licitálsz, amit még ki sem próbáltál. ILyen értékű autót (500e felett) nem vennék úgy, hogy nem vittem el szervízbe állapotfelmérésre, mert bár akármennyire is jól néz ki egy autó, bármi lehet vele, a fene se tudja. Olyan mint egy fekete doboz, a turpisságok csak akkor (vagy még akkor sem) derülnek ki, amikor a szervízben felmérik, kiolvassák a computer adatait, és sorolják a tételeket. Akkor már lehet tudni nagjyából milyen állapotban van a kocsi, és mennyit kéne rá költeni.


A licitálással felelősséget vállalsz a megvételre, vagyis köteles vagy kicsengetni a liciten elért árat ha te nyersz. Akármilyen is az autó. Utólagos reklama nincsen.


900e körül én inkább a hasznaltauto.hu-n keresnék rendes tulajtól valami kicsit talán öregebb, de biztosabb forrásból származó autót. Azt - tulaji beleegyezéssel persze, de ez általában megvan - el tudod vinni próbakörre, felméretni szervízben, vagyis talán felelősségteljesebb döntést tudsz hozni mint így. Tudsz találkozni a tulajjal, be tudod lőni nagyjából hogy bánhatott a kocsival. Itt ez nincsen meg, teljesen látatlanba licitálsz valamire.


És amit korábban is írtam: az apeh-al (bármilyen furán is hangzik) lehet alkudni. Bizonyos szintig ha hátralékod van, de megígéred hogy utólag akár kevesebbet is, de rendszeresn fizetsz, akkor nincs gond, apeh-el lepapírozod, és kész. Ahhoz hogy a behajtó kimenjen, már elég sok adósságnak, illetve szándékos nem fizetésnek kell lennie. Vagyis: akitől elviszik a kocsit vagy szart bele magasból, vagy annyi pénze sem volt, hogy az apehnak fizessen. Gondolod hogy ez be fogja tartani az X km-enkénti olajcserét? Na persze....

Ugyanez érvényes cégekre is: gondolod hogy a felszámolás közelébe került cég majd a céges autó fenntartására fog költeni? A fenéket. Sz*nak bele magasból.


Vagyis az autó állapotán ezek a dolgok meg is fognak látszódni.


Nem mondom hogy nem lehet jó kocsit venni jó áron, van rá esély. De szerintem ezt csak akkor érdemes megrizikózni, ha valóban értesz a kocsikhoz, és ránézésre sokat meg tudsz állapítani. Ha rutintalan vagy, én nem feszegetném ezt az elárverezett autó témát. Persze azt csinálsz amit akarsz, de én ezeket kerülném.

2011. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]

kereshetsz itt is autót, ezek a merkantil lefoglalt autói, talán jobb állapotban vannak mint a APEH által lefoglaltak.

2011. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!