Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az egyik hátsó fékem beragadt...

Gébor kérdése:

Az egyik hátsó fékem beragadt (tárcsás) miután leáltam és kihűlt kiengedett, de késes bevonat keletkezett a tárcsán! Ez befolyásolja a fékhatást vagy a fék élettartalmát?

Figyelt kérdés
A tárcsa és a betét 1 hónapja lett cserélve tehát ujjak!
2011. márc. 25. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát ez elég nagy baj.
2011. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocs de ezt eddig is tudtam valami szakmaibb válaszra vártam volna :-(
2011. márc. 25. 20:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha a késes=kékes az annyit jelent, hogy a féktárcsa ca. 240 fokig melegedett, meg a hozzányomódó fékbetét, ami nagy valószínűséggel "elégett", súrlódási együtthatója (fékhatás) erősen csökken, ha nem egyformán mindkét oldalon, akkor ráadásul igencsak félrehúzhat a kocsi...

Nem forma 1 betét van benne..

2011. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen az a késes bevonat?
2011. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem az kékes bevonat akart lenni: megégette a tárcsát...
2011. márc. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A késes kékes akart lenni csak elírtam bocs a betét ujj és szemmel láthatóan nincs baja a bevonat idővel lekopik ?
2011. márc. 25. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt mondod, a betétnek szemmel láthatóan nincs baja.

De hiszen nem is látni a betét tárcsával érintkező felületét. Az hogy új, most annyit jelent, nemrég tették bele.

2011. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem az anyaga megereszkedhetett.Annyit értek ez alatt ,hogy a féktárcsa nyilván edzett anyag amit felmelegítenek majd olajban vagy másban lehűtik majd megeresztik.Noss most , hogy kiedződött lehet ,hogy puhább vagy hasonló.
2011. márc. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

rákerestem a témára és ezt találtam :-)


[link]

2011. márc. 25. 21:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a színekre gondolsz, azok az un. futtatási színek, más táblázat szerint 310C a felső határ..

A féktárcsa anyaga nem edzett, az első fékezésnél eltűnik róla a szín, csak a felületen van meg. Nem valószínű, hogy károsodott, a betét már inkább. Felülete "üveges" lesz..

De nem mondtad, hogy szétszedted, és úgy láttad, hogy semmi baja.. (meg nem is mindig látni)

2011. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!