Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet leellenőrizni egy...

Hogy lehet leellenőrizni egy gépjármű előző tulajdonosainak adatait?

Figyelt kérdés
Vásárolni szeretnék használt gépjárművet, leginkább az érdekelne, hogy a tulajdonos tényleg az első tulajdonos-e, illetve hogy volt-e akármilyen cég a tulajdonosok között (ex-cégautót semmi pénzért nem vennék, azoknak 100%, hogy a bele is ki van hajtva)...
2011. ápr. 1. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, ha van szervízkönyve ,amit nem hamisítottak, abból meg lehet tudni ezt-azt, de az előző tulajok adatait nem tudod lekérni.

A cégautókon azért látszik, hogy extrém igénybevételt kaptak, és vannak típusok, amiket nagyon szerettek a céges flottába üzemeltetni.

És nem mind cégautó van leharcolva, amivel én jártam, az rendben volt tartva.

Milyen kocsit akarsz venni?

2011. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hivatalos úton sehogyan sem tudod megtenni. Kell hozzá egy rendőr/adminisztrátor/akármi egyéb, hasonló ismerős, aki "fű alatt" bele tud nézni a gépjárműnyilvántartásba. Abból kiderül, hogy ki az aktuális tulajdonos és talán az is, előtte ki használta.

Egyébként pedig vannak autók, amik tipikus céges járművek. A kis benzin- vagy dízelmotorral szerelt, nem túl magas felszereltségű, fehér vagy világos színű autók közt sok az egykori céges autó. Ezen belül is a VW Passat, a Skoda Octavia, a Ford Focus és az Opel Astra volt a legnépszerűbb, ha jól emlékszem.

Egyébként pedig az itthoni használtautókra igaz, hogy az előző tulajdonos személye semmit nem jelent. Vannak cégautók, amik nagyon jó állapotban maradnak meg, mert nem "kulcsos autók", hanem mondjuk egy emberhez, mondjuk egy területi képviselőhöz tartoznak, aki hajtja ugyan, de vigyáz rá, hogy ne dőljön ki alóla, mert akkor ugrott a munka. Az ilyenek megkapják a kötelező szervizeket (sok helyen a flottát egy helyen szervizelik, mert úgy olcsóbb) és bár intenzíven használják őket, meg lehet bennük bízni.

Illetve vannak "bácsiautók", amik 10 évesen még olajcserét sem láttak, a gyári, guminak már rég nem nevezhető műanyaghengereken gurulnak ("Csak ide, a piacra járok vele, alig megyek egy évben 1000 km-t, nem kell annyit költeni rá"), a motorjuk teljesen el van lustulva, a kuplung sürgősen cseréért kiált és az aranykezű szerelő ("Ismertem már ennek a Sanyi gyereknek az apját is, az még a Trabantomat javította, jó ember volt") már évekkel ezelőtt is csak kis kenőpénzzel tudta áttolni a vizsgán a vasig kopott fékbetétek és lógó futómű miatt, amit aztán soha nem javított meg, mert "arra, hogy Marikámért elmenjek az állomásra, jó lesz így is, nem megyek én gyorsan".

Nem kell félni egyetlen autótól sem, csak megfelelő alapossággal kell átvizsgálni.

2011. ápr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak cégautot ne vegyél soha.
2011. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!