Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közúti gépjármű ellenőrzésnél...

Közúti gépjármű ellenőrzésnél a rendőr kérheti a pótkerék illetve az izzók bemutatását?

Figyelt kérdés

Akkor is kell izzó készletet tartanom a kocsiban, ha nem lehet csak úgy cserélgetni az út szélén?

A pótkerék mellé kellenek a szereléshez szükséges szerszámok is?

Az elakadást jelző háromszög bemutatását is kérhetik ilyen igazoltatásnál? És mi van akkor, ha éppenséggel az én autómban nincs a csomagtér alatt ilyen gumilelő hely? Most vettem az autót és használt volt így nem vagyok abban biztos, hogy vannak ilyen alkatrészek benne, mert első nekifutásra én nem találtam benne egy cd-táron kívül semmit. Legalábbis a csomagtérben illetve az alatt sem.


2011. aug. 6. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező sem a pótkerék, sem az izzókészlet.

Amit kérhet: elakadásjelző háromszög, EÜ.doboz és láthatzósági mellény.

2011. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*láthatósági


és az eü. doboznak szavatossági ideje is van, ebbe beleköthetnek, ha lejárt.

2011. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A láthatósági mellényt se kérheti.
2011. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A láthatósági mellényt se kérheti.


Szierintem igen, mert ha éjszaka országúton lerobbansz és kiszálsz a kocsiból KÖTELES VAGY FELVENNI.


A szabály elég képlékeny: "Magyarországon a lakott területen kívüli út úttestjén, leállósávján, útpadkáján tartózkodó gyalogosnak/személynek éjszaka és korlátozott látási viszonyok esetén fényvisszaverő mellényt kell viselnie. Rendőri intézkedés (igazoltatás) során a járműből kiszállított személynek is a fényvisszaverő mellény használatára kötelező. A fényvisszaverő mellény nem kötelező tartozéka a járműnek, de mivel a járművezetőnek rendőri intézkedésre, illetve műszaki meghibásodásra számítania kell, ezért elvárható tőle, hogy legalább saját maga számára tartson egy fényvisszaverő mellényt a járműben."

2011. aug. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha meg akarnak szivatni akkor a láthatósági mellényt úgy intézi a rendőr, hogy lakott területen kívül lemeszel, felszólít, hogy szállj ki a gépjárműből és ha mikor kiszállsz nincs rajtad mellény már repül is a bünti... Ergo a mellénynek az utastérben kéne lennie.


De Ausztriában pl. kötelező tartozéka az autónak.

2011. aug. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!