Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdések amerikai autókról...

Kérdések amerikai autókról általánosságban?

Figyelt kérdés

Ha sztrádán vezetném mondjuk 130-140 el, gondolom magasabb fordulaton üzemelne, így jó sok benzint elfogyasztana ugye?

Köszönöm szépen!


2011. ápr. 2. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem... az a kérdés, hogy egy amerikai autó többet fogyaszt-e a sztárdán, mint egy európai?


Az, hogy mekkora a fordulatszám 130-140-nél, az általában a motor hengerűrtartalmától függ. Minél nagyobb, annál alacsonyabb a fordulat nagy sebességnél.


Mivel az amerikai autók nagyköbcentisek, így kevesebbet is forog a motor.


Nekem volt sok amcsi vasam, v8-as 4-5 literes autók 9-10 literrel mentek a sztrádán 130-140 táján.

Az 1.1-es suzuki is ennyit hörpint be, mert az pörög, mint az őrült.


Persze ha amerikai autó alatt egy 2000 köbcentis Dodge neon-t értünk, akkor mindegy.

2011. ápr. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amerikai kocsik egyáltalán nem esznek sokat feltéve hogy nem a 70-80 években gyártotakra gondolsz.

Nővéreméknek vany egy Chevrolet Malibulyuk 2400ccm 6sebeséges autómata elég nagy családi kocsi akkora mint itt a peugeot 508. eco módban nem eszik többet 7 liternél autópályán városban meg 11l megelékszik.

Másik egy 2003-as Chevrolet Silverado 1500 ezzel hajót szállítanak vagy bármi mást 300 lóerős 5300ccm v8-as 4 kerékmeghajtású autómata ez 16l autópályán 21l városban. A fogyasztása soknak tünhet de ott 200ft veszik a benzint alapból 10x fizetésekért.

2011. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
sziasztok köszi a válaszokat, igazábol kilenctizedét nem jeleniti meg a kérdésemnek az az oldal, mert úgy sokkal értelmesebb lene, biztos elirtam valamit, na mindegy majd felteszem a kérdést még1x
2011. ápr. 2. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!