Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A volkswagenek van a 1.9 PD...

A volkswagenek van a 1.9 PD TDI dízel motorjai (magasnyomású dízel) és hogy mennyire jó megbízható ez a dízel motor?

Figyelt kérdés
Véleményeket várok főleg autószerelőktől illetve aki ért hozzá.
2011. ápr. 3. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Skoda Fabia 1.9--> nekünk is volt egy, nagyon megbízható volt, semmi baj nem volt vele, ment mint a golyó..


Van egy videó youtubon is mikor a csávó 600e km ment vele ...


Sokan panaszkodnak a PD elektronikus vezérlésére, nekünk nem volt vele bajunk

2011. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok autószerelő, de tudom hogy ez elég sz*rul sikerült a VW-nek. A sima TDI a legjobb VW motor. Én nem ajánlom, de ha a PD SDI-vel szemben vizsgáljuk akkor viszonylag jó, mert az még rosszabb.
2011. ápr. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pd tdi motor gyártását beszüntették, helyette a cr tdi motorokat gyártják. A motor továbbfejlesztésileg zsákutca volt. Egyesek esküsznek rá de elég sok negatívumot lehet róla hallani. meghibásodás esetén elég mélyre kell nyulni a zsebbe(pl:adagoló)
2011. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
PD-TDI a valaha gyártott legmegbízhatatlanabb dízel motor. Sima TDI vagy az újabb CRek között válogass.
2011. ápr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én már 3 éve dolgozom autószerelőként és még nem volt olyan hogy 1 PD motort javítsak. Egyik ismerősöm már le ment vele 230 ezer kilométert gond nélkül(2006 Octavia).
2011. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lodarazs ***** válasza:

Egy Skoda pdtdi sokkal megbízhatóbb, mint egy VW pdtdi. A motor, a felhasznált alkatrészek ugyan azok, de a skodánál más a minőség ellenőrzés. Valaki írta, hogy a pd sdi rosszabb, mint a pdtdi. Semmivel sem rosszabb, csak gyengébb, ugyanis ezeknél nincsen turbó.

A kérdésre is válaszolva maga a motor nagyon sokat elmegy, csak sajnos a pd elemeket ált. legalább egyszer cserélni kell. Jobb választás lenne egy Superb. Sokkal megbízhatóbb, ráadásul még nagyobb is a Passatnál. 4-500 ezer km-t simán elmennek.

2011. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az 1.9-s nem olyan rossz ,tény a pd-k nem arattak nagy sikert ! A 2.0 literes maga a katasztrófa !!!!!!!!! Többet hengerfejeztünk egy év alatt mint az 1.9-s ből 4 év alatt ..
2011. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
"Egy Skoda pdtdi sokkal megbízhatóbb, mint egy VW pdtdi." Ekkora marhaságot írni.. Ajánlok egy audis-t megkérdezni Győrből hogy megkülönböztetik-e melyik motor melyik autóba kerül.. A hallomásokról meg mendemondákról annyit, azok kárognak akiknek nem ilyen van, és akik jobban érzik magukat ha negatívan szólhatnak róla. Az én 100 lovas PDTDI-mben 257 000 km van, érintetlen a motor. Senkivel nem találkoztam akinek bármi baja lett volna vele. (A VW csoport meg azért állt át a CR-re, mert sokkal olcsóbb.) És még valami, az AUDI motorjairól mindenki elismerően szól, holott tökugyanaz mint amelyiket egy Seat-ba vagy Skodába tesznek. De az AUDI király, a VW meg egy eladhatatlan hulladék ami olcsón sem kell senkinek?..
2012. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
gratulálok az okoskodóknak, főleg annak aki szerint drága az adagoló... főleg hogy nincs is... idióta...
2016. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lee3Roy válasza:
Pedig van benne, négy is :D a nevébe is benne van, pumpedüse azaz adagoló porlasztó
2021. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!