Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok helyen azt olvasom hogy...

Sok helyen azt olvasom hogy nehéz a b-s forgalmi vizsga de menyire? Mihez hasonlitanád? 20 emberböl menyinek sikerül?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 7. 17:07
 1/10 anonim válasza:
59%

Ha odafigyelsz és mindent úgy csinálsz ahogy egy vizsgabiztos elvárja akkor meglesz elsőre.De adódhatnak forgalmi helyzetek amiket az izgulás miatt elrontasz akkor szívás van vagy ha a vizsgabiztosnak rossz napja van akkor biztos megbuktat.De ez csak rajtad múlik.

Egyébként sztem olyan 20-ból 15-nek elsőre sikerül.

2011. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát azért nem csak rajtad múlik mert ha a VB szemét, akkor akármit csinálhatsz akkor is megbuktat, de lényegében ha mindenre oda figyelsz és betartod a KRESZ-t akkor nem lesz gond.
2011. ápr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, inkább a vizsgabiztos kreténségén múlik a sorsod.
2011. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

nekem meglett elsőre, de a vizsgabiztoson múlik az egész. úgy alig lehet normálisan vezetni, ahogy tanítják, meg elvárják vizsgán.

Ha mindent tudsz, akkor is lehet olyan amiről nem is te tehetsz, pl. kirohan eléd egy ember a zebrán.

2011. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én azt látom,hogy a vizsgabiztos arra kíváncsi,hogy mennyire tudod a gyakorlatba átültetni a KRESZ-t.Ha szabályosan közlekedesz,átmész.Ezt gyakorolni kell.Hallottam én is s.ggfej biztosokról.Nekem szerencsére nem volt szerencsém hozzá.A vizsgám úgy nézett ki,hogy a legnagyobb forgalmú időszakban kellett vizsgáznom.Haladós volt,de nagyon összetömörültek az autók.Gyerekek szaladtak ki elém a zebrán úgy,hogy körül se néztek,én sem láttam őket,mert eltakarta az autó,a seggembe meg ott volt a csuklós busz.Rengetegen rámdudáltak,villogtak...A telizöldes lámpánál nem jutott eszembe,hogy másodikként be kell-e mennem vagy tilos.Nem mentem be inkább,aztán meg is világosodtam,hogy ez azért van,hogy ne szoruljon be 20 autó a kereszteződésbe,ha vált a lámpa.Visszaértünk a felügyelethez,a biztos elmondta,hogy ügyesen csináltam,viszont a tükröket használhattam volna gyakrabban is.Gyakrabban nem is használhattam volna,de szerintem azért mondta,hogy ne érezzem magam Scumachernek,amiért lett jogsim.Mert azért igazi sikerélmény egy ilyen vizsga sikeres letétele.
2011. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit még hozzáfűznék,hogy érthető,bármelyik vizsga olyan,hogy még a vizsgázó sem biztos abban,hogy tudja.De ettől még nem kell beganézni rajta.Egyszerűen gyakorolj,s amit gyakoroltál igyekezz megtanulni mindent és légy tökös.Komolyan mondom.Nem vagyok egy rutinos öreg róka,de azt már most bizton állíthatom,hogyha tökölök,vakarózok,akkor abból baj lesz.Előfordul,hogy bénázok.És,amikor bénázok,akkor nem tudom,mit tegyek,a forgalomban pedig gyorsan történnek a dolgok.Tehát kell az,hogy tudd,mit akarsz és a forgalmi tényezők figyelembevételével végrehajtsd,amit kigondoltál.
2011. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
Ha elsőre nem mész át, ne is vezess!;) Én megszigorítanám, hogy ne legyen ennyi balf*sz 3,14csa, és öreg mazsola az úton!
2011. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért írják hogy nehéz, mert ténleg nehéz :)

Sokmindenre kell figyelni, szabályosan közlekedni, nulla rutinnal magabiztosnak tűnni, ami nehéz.


A legfontosabb:

- koncentrálj, ez az egész nem szól másról, mint hogy tudsz-e folyamatosan 30 percig kihagyás nélkül koncentrálni. Semmi másról nincs itt szó. Ha nem tudsz figyelni, hibázni fogsz és akkor bukó. Ha tudsz figyelni, akkor akármilyen a VB, nem fog buktatni, mert ok nélkül nem buktathat (és szerintem jóval kevesebb a genyó VB mint ahogy a köznyelv ezt tartja. Csak sokan a saját bénaságukat inkább a VB-re fogják).


- vezess magabiztosan: nehéz nulla rutinnal, de a lényeg, hogy ne legyél tösze lösze, ahol lehet menni 50-el, ott menj is annyival. Gondolj arra, hogy a VB-t meg kell győznöd a vezetéseddel, hogy már készen állsz arra, hogy egyedül vezess


- és a legfontosabb: minden szabályt nagyon tarts be! A legapróbb baromságokat is, ha kell indexelj, stb...

- valamennyire legyél rámenős: ha nem akarnak beengedni, finoman ugyan, de toljad az orrod


Az NKH statisztikák szerint nagyjából minden második vizsga sikeres, de ez csalóka, mert sokaknak elsőre, míg sokaknak csak harmadjára.


Ne foglalkozz másokkal, tök lényegtelen.

2011. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a vállaszokat:)
2011. ápr. 10. 09:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a megye legszigorúbb biztosánál vizsgáztam, (húzott is be 2 hibavonalat). de meglett mert figyíeltem mindenre, beparkoltam javítás nélkül.
2014. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!