Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem 3 hónapja egy autót de...

Vettem 3 hónapja egy autót de nincs pénzem átiratni. Kivonathatom igy forgalomból? Csak adásvételim van meg számlám mert kereskedésben vettem.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 21:13
 1/7 St.Germain ***** válasza:
100%

Menj be az Okmányirodába és ott kérdezősködj.


De 15 napon belül át kellett volna íratni, lehet jár majd egy kis bónusz költség az átíratás mellé.


Nem túl szép dolog, ráadásul csak az előző tulajjal cseszel ki, mert papíron még mindig az ő autója. Gondolok itt olyanra, hogy gyorshajtási bírság, parkolási csekk (ha nem udvarban tartod, akkor a yard is felfigyel majd rá, és ő lesz baszogatva)...stb.


Amúgy meg csak a tulaj tudja kivonni forgalomból, hiába van róla adásvételi papírod, szóval írasd át minél hamarabb.


Ha még ki is vonod a forgalomból átírás nélkül, és átcsúszol a következő évbe, akkor a teljesítményadó is őt fogja terhelni.



Eléggé (bocs a kifejezésért) patkány dolog, hogy megvesz valaki egy autót mondjuk tőlem, és 3 hónap múlva még mindig az én nevemen van (ráadásul a tudtom nélkül, hiába jelentem be, hogy én eladtam).


Miért kell így venni autót, hogy az átíratásra már nem marad pénz? Ezzel, meg a biztosítással kalkulálni kell az elején. Ha 600e Ft-om van autóra, akkor nem 590ezerért veszek autót, hanem csak 500ért, hogy legyen a többi re is pénzem. (arról nem is beszélve, hogy nem árt egy olaj/szűrő/folyadékok/esetleg vezérlés cserére is félre tenni a pénzt, de gondolom ezt is mind megcsináltattad...)

2011. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
bocsika a kifejezésért de te nem vagy normális.....ha vmi baleseted lenne rögtön a régi tulajdonost csunknák be miattad....de ha neked ennyi eszed volt akkor erre nem tudok mit mondani.....csak annyit h egy barom vagy...már bocs a kefejezésért!
2011. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na idefigyeljetek!! Mikor vettem az autót 2nap mulva elküldtek a munkahelyemről 11 év után és nem kaptam semmi végkielégitést! Még a fizetésemet se mai napig!!Azért nem tudtam áttiratni és AZÓTA SEM HASZNÁLOM A GARÁZSBAN ÁLL!!!!Ugyhogy ezt a stílust máshol vegyétek elő!!Én kérdeztem valamit és nem azt vártam válasznak hogy lebunkóznak meg lebarmoznak világos!!!
2011. ápr. 10. 10:00
 4/7 St.Germain ***** válasza:

Most komolyan? Ennyire fáj ez a dolog?


Bele sem gondolsz, hogy milyen következményei vannak? Ha veszel egy autót, akkor vedd a nevedre. Sajnálatos, hogy kirúgtak, és semmit nem fizettek. De ez nem mentség. Ha így van akkor add el az autót, lehetőleg olyannak aki nevére tudja íratni.


Vagy várd meg nyugodtan majd mikor a következő teljesítményadó számlájával megjelenik a volt (azaz jelenlegi tulaj). És ne hidd, hogy majd befizeti helyetted.


Ilyenekre miért nem lehet a vétel előtt gondolni? Miért utólag kell okosban megoldani valamit? De hát ilyen sajnos a magyarok legalább 60%-a. Teljesen érthetetlen a felháborodásod!

2011. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azon háborodtam fel hogy tanácsot kértem és jöttök ezzel a stílussal hogy barom meg stb....
2011. ápr. 10. 13:03
 6/7 St.Germain ***** válasza:

Kérlek olvasd el az első hozzászólásom.


Ott van kereken: Okmányirodában tessék érdeklődni!

Aztán ott van az is, hogy nem biztos, hogy te, aki hivatalosan nem vagy a gépjármű tulajdonosa, ki tudod vonni a forgalomból.


Ez azt hiszem a tanács adás teljes fogalmát kimeríti.


A többi pedig olyan személyes vélemény, amiből jobb ha Te is tanulsz, illetve azok akik ugyanebben a cipőben járnak, és olvassák ezt az oldalt.


És még egyszer:


"Miért kell így venni autót, hogy az átíratásra már nem marad pénz? Ezzel, meg a biztosítással kalkulálni kell az elején. Ha 600e Ft-om van autóra, akkor nem 590ezerért veszek autót, hanem csak 500ért, hogy legyen a többi re is pénzem. (arról nem is beszélve, hogy nem árt egy olaj/szűrő/folyadékok/esetleg vezérlés cserére is félre tenni a pénzt, de gondolom ezt is mind megcsináltattad...)"


Ebben benne van az is, hogy ha ésszel vesz az ember autót, akkor marad átíratásra is pénz, még akkor is, ha a vásárlás után 2 perccel kirúgják.


Értsd meg, hogy ezek azok amik rombolják a vevő-eladó bizalmi viszonyt. És azok szívnak akik becsületesen vásárolnak, fordított esetben pedig azok akik becsületesen eladnak.


De csak gondolj bele! Kiadtál egy halom pénzt egy tárgyra, és nem a tiéd! Ezek szerint neked sem áll (és 3 hónappal ezelőtt sem állt) érdekedben, hogy az a tiéd legyen.

2011. ápr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igy mindjárt más a hozzászólás.Csak az nem tetszett hogy egyből patkányoznak meg barmoznak.Soha nem volt ilyen problémám,azért kérdeztem mit lehet csinálni.+volt már előtte is 2 autóm és azt 2-3nap alatt áttirattam!Ez meg balszerencsénkre így alakult!
2011. ápr. 10. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!