Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A két ütemű wartburgban nehéz...

A két ütemű wartburgban nehéz volt váltani? Honnan lehetett tudni hogy melyik sebességet kapcsolom?

Figyelt kérdés
nekünk is volt, de vagy 6éves koromig, én már az ilyen új szervókormányos autón tanultam vezetni, fingom nincs hogy kellett váltani a 2ütemű warnyuban, kormányváltó meg piktogram sincs rajta.
2011. ápr. 10. 06:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem volt nehéz váltani, sőt a szabadonfutó miatt - az első fokozatot kivéve - még kuplungolni sem volt muszáj.

A fokozatok ugyanúgy voltak benne, mint a botváltónál: magad felé-fel: egyes, magad felé-le: kettes, a motor felé-fel: hármas, motor felé-le: négyes. A hátramenet érdekesebb volt: a kart kifelé kellett picit húzni és magad felé-fel.

2011. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! Tényleg nem tűnik nehéznek ;)

a hátramenet a seatban is hasonló, ott lenyomom a váltót és mintha egyesbe raknám.

2011. ápr. 10. 07:20
 3/19 anonim ***** válasza:
Én sem vezettem még ilyen autókat,de nagy vágyam.Pont a wareszt akarom én is kipróbálni,de sajna már olyan kevés embernek van,hogy nincs haver,akit megkérhetnék,hogy mehessek vele egy karikát.Állítólag a barkas-ban lehetett a legnehezebben váltani.
2011. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt két ütemű wartburg, apám kb a mostani 4 ütemű wartburghoz hasonlítja a váltóját.


Utolsó


Ha itt laksz a környéken az enyémet kipróbálhatod. Barátaim is elég sokszor elkérik 1-2 körre mert ezeket egy külön élmény vezetni :D Full gyári 1.3-as Wartburg DeLuxe (Ködlámpás, napfénytetős) (1990) 65.000km-el. Még a nagypapám vette a Merkúrba :D


Baján lakok

2011. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én se mentem még ilyen régi autóval. Még szervó nélküli kocsit is csak 1-2szer vezettem. Régebben volt ismerősöm akinek volt 2 ütemű Wartburgja, de mostanában nem lehet látni.


Utolsó: Baja mellett lakok:D

2011. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Baja mellet hol? Én Vaskút :D:D
2011. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm a felajánlást!

Én fehérvári vagyok.A távolság nem is okozna gondot,mert tényleg nehéz szívvel veszem,hogy nem tudok ilyeneket vezetni.A problémát az okozza,hogy nagyon elfoglalt vagyok mostanában.De köszönöm szépen:)

2011. ápr. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Amúgy biztos élmény ilyen gépeket vezetni, a mostaniakat azért már elég könnyű kezelni egy Warbihoz képest, én sajnálom hogy ilyen gépet még nem próbáltam ki, de bárki aki teheti próbálja ki! :)

Nekünk volt kétütemű és négyütemű Wartburg is, sajnos egyiket sem próbáltam ki mert még kicsi voltam, most akarok majd egy saját autót venni, ha az meg lesz akkor szerintem beszerzek egy forgalomból kivont kétütemű Wartburgot is mert elég vonzó egy gép :D

2011. ápr. 11. 17:24
 9/19 anonim ***** válasza:

Érsekcsanádi vagyok


16:15-ös voltam.

2011. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy 1984-es évjáratú Wartburgom volt és tervezek újra vásárolni Wartburgot.

A váltás nagyon egyszerű:


Felfelé húzva: 1,3

Középen: 2, 4

Magad felé, majd le-fel húzva: hátramenet (a legnehezebb

a hátramenet.)


- - -


Honlap: www.wartburg.gportal.hu

E-mail: ifaklub@gmail.com


- - -

2011. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!