Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha ( autó vételnél ) rejtett...

Ha ( autó vételnél ) rejtett hibával becsapnak, akkor érdemes perre vinni?

Figyelt kérdés
Ha a hiba min. 50000 Ft, de lehet hogy 150 000. Vagy inkább elintézzem magam nepperjét? Csak okos válaszokat várok. Köszi...
2011. ápr. 11. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen hibáról van szó?
2011. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon érdemes jogi útra vinni, egyrészt mert szerintem a szerződésbe nem írtatok semmit az autó állapotáról, másrészt évekig elhúzódhat az ügy.
2011. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

367. § (1) Az eladó köteles a vevőt a dolog lényeges tulajdonságairól és a dologgal kapcsolatos fontos követelményekről, különösen a dologra vonatkozó esetleges jogokról és a dologgal kapcsolatos terhekről tájékoztatni. Köteles továbbá az ilyen körülményekre, illetőleg jogokra és terhekre vonatkozó okiratokat a vevőnek átadni.


Tehát magyarul, akitől vetted az autót, köteles lett volna a hibáit is feltüntetni, mivel ezt elmulasztotta, jogi útra terelheted a témát, tehát beperelheted.

Csak vigyázz, mert ha nem tudod bebizonyítani, hogy így vetted az autót, akkor neked kell a per költségeket kifizetni.

2011. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3. álomvilágban élsz. Ennél komolyabb ügyekre sincs kapacitás, tapasztalatból mondom.. A nepper tökét kell megszorongatni..
2011. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
sajnálom, még nem volt ilyenbe részem, szóval csak így tudtam segíteni
2011. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sokan mondják az erőszak nem megoldás a problémákra

Sajnos azt tapasztalom,hogy csak erőszakkal lehet megoldani a problémák jelentős részét

Ez Magyarország 2011


Bérelj fel behajtó irodából 3 2 méteres állatot 30 ezerért egy órára és úgy menj el hozzá,olcsóbban megúszod mintha perre vinnéd és valószínű a szervizelés árát is megkapod

2011. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
előttem lévőnek van igaza :) az ügyvéd nagyon drága, és ha csak az is a pénzt nyúlja le, akkor megint csak vesztettél :( De ha most vetted még a kocsit tuti kifizettetném vele legalább a javítás felét :)
2011. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ennyiért nem éri meg. Komolyabb ügyekkel is sz.rakodnak évekig. Megjegyzem nem a bonyolultsága miatt! Aztán valóban igaz, ha bukod a pert, fizetheted a perköltséget, ami nem kis pénz! Lehet úgy jársz jól, ha benyeled a hibát, a volt tulajjal pedig megbeszélve kitaláltok valamit. Ha normális,tudott róla akk még fizethet, vagy felesbe mehet. Ha nem, akkor ha nincs bizonyítékod nem tehetsz semmit!
2011. ápr. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A volt tulaj kinyomja a telefont ha hívom. Úgyhogy ő is nagyon jól tudja hogy mi a helyzet. Egyébként arról van szó, hogy mikor megvettem, a motor meleg volt, és csak másnap reggel derült ki, hogy a motor tropa. Úgy adta el a kocsit hogy 120 000 van benne, de ebben kb. 350 000 van tehát, bizonyítható lenne. De lehet hogy igazatok van, erőszakot kellene alkalmazni, vagy lehet hogy bűncselekményt, amit az igazságszolgáltatás hiánya kényszerít ki az emberekből. Aztán meg csodálkozik mindenki ( állami szervek ) hogy miért ilyen sok a bűnözés Magyarországon.

Sőt még az is az eszembe jutott, hogy azzal hogy műszakin nem jegyzik a km. óra állást, és hogy nem büntetik az ilyen gecziket, ezzel csak lovat adnak az ilyenek alá.


Köszi a válaszokat mindenkinek.

2011. ápr. 12. 10:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is majdnem vettem egy rozogát ,csak az volt a jó hogy a barátom megtanitott hogy mondjam azt mikor hozom el ,és sokkal hamarabb mentünk,1 nap dif.és az autó felvolt oldalra forditva és javitották,mikor megláttam hogy néz ki rögtön otthagytuk.
2011. ápr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!