Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy szokta melegíteni a...

Ki hogy szokta melegíteni a motorját/autóját?

Figyelt kérdés
Én úgy tanultam , hogy minél kevesebb álló helyzet lassú menetben kell melegíteni...
2011. ápr. 16. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel etanolt használok, nekem némiképp eltérő a mutatvány.

1. Beindítom

2. kiállok a garázsból (gáz nélkül)

3. becsukom a garázsajtót (kocsi közbe pöfög)

4. kiállok az utcára (még midig gáz nélkül)

5. becsukom a garázsajtót (kocsi közbe még pöfög).

Alacsony fordulaton elindulok vele, és nem pörgetem, amíg be nem melegszik.

2011. ápr. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Kétszer csukod be a garázsajtót.

A kocsit meg közben ellopják.

Bocsi.

Egyébként én is így szoktam - persze falun.

2011. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jól tanultad.Úgy kell melegiteni a motrot.Aztán minnél jobban melegszik annál magasabb fordulaton,nagyobb gázzal mehetsz.
2011. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én elsőre bezárom a kutyát a kenelbe.

Kimegyek a nagykapuhoz kinyitom.

Visszamegyek a garázshoz kinyitom az ajtót aztán kitolom a kocsit a garázs elé regelente kell egy kis testmozgás.

Beindítom az autót várok 15 mp hogy biztosan elérje a kellő olajnyomást.

Kiálok vele a kapu elé a kocsi közben pöfög.

Bezárom a nagykaput és a garázst kiengedem a kutyát.

Elindulok a kocsival lassan egyenletesen gyorsulok az utca végéig 3 asban aztán megyek még két utcát kíméletesen amíg ki nem érek a faluból.

De utána sem kell pörgetnem 2500 fölé nem megy a fordulat ha nem kell 100 nál gyorsabban menni.

2011. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Karburátoros autóm van és forgalmas környéken lakom szóval nekem muszáj melegítenem helyben is, mert az utcánkból csak rajtolva lehet kifordulni és ugye hidegen nemfogom forgatni, ráadásul hidegen be is fullad nagyobb gázadásra. Szóval helyben járatom 1-2 percet hiába nemtetszik a szomszédoknak.
2011. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Babettám van, bemegyek a sufniba, a dellortókarbimat befogom mert nincs szivatóm:((( , majd kitolom járó motorral az udvarba, bemegyek felöltözök addig pöfög majd kimegíek, kitolom a ház elé, kinyitom a kaput, kitolom, bezárom a kaput, és már mentem is:D
2011. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Autónál:

-Kinyitom a kaput

-Beszállok a kocsiba és kiállok vele

-Becsukom a kaput(a motor közben jár)

-Elindulok vele


Motornál úgy csinálom hogy beindítom, húzok egy kis gázt, akkor rákapcsol az automata szivató és amikor kikapcsol akkor indulok.

2011. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én motornál úgy szoktam , hogy kitolom a járdára. Beindítóm. 5 másodperc múlva húzok egy kis gázt ( automata szívató bekapcsol ) becsukom a kaput. Felülök a motorra. Felteszem a bukót és "napszemcsit". És a sarokig nagyon lassan kigurulok ( 100 Méter) Még 10 km/H-al sem megyek. Aztán 500-600 métert 30-al gurulok. Aztán egész nap úgy indulok el vele , hogy kipörög a hátsókerék :)
2011. ápr. 16. 20:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Kitolom, ajtót becsukom, beindítom aztán szívatón hagyom kicsit járni, aztán szívató vissza és előre megyek vele a kapuhoz ott benn letámasztom lazán bemegyek a sisakért ( 1-2perc) kesztyűért majd kaput kinyit-becsuk aztán laza 5ezer fordulaton max kimegyek a faluból...kb 1.5km aztán kicsit jobban húzom fokozatosan a főúton.
2011. ápr. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Beidítom , garázsajtó kinyit , kapu kinyit ,kiállok ajtó bezár , garázsajtó becsuk , kapu becsuk , közben meg tiltatja az asszon a motort , hogy bemelegedjen :D

(bocsi)

2011. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!