Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új motort kellene beépíteni a...

Tanfolyás kérdése:

Új motort kellene beépíteni a golf 2-esembe! Milyen motorok jók ebbe a típusba 84'-es. Más típusok beépítése lehetséges-e. Melyek ezek. Ha más márkájú autók motorját beépítik akkor érdekelne hogy milyeneket! Az anyagi vonzata is érdekelne?

Figyelt kérdés

1984-es 1.3 benzines diesel-ből lett átalakítva.

minimum 1.6-os benzinest akarnék!


2011. okt. 12. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha más márka motorját akarod beépíteni,akkor ugytudom hogy átalakítási tervet kell készíttetni,és ilyenkor a műszaki vizsga van,akkor is ha még előtte érvényes volt a műszakid.Fél milla alatt szerintem nem jön ki a dolog,lehet keveset is mondok.Szerintem akkor inkább vegyél egy nagyobb motort bele,golf 2esét,de lehet hogy akkor is műszakiztatni kell.

Ha erősebb vasat szeretnél,inkább add el a meglévőt,és vegyél másikat,mert az 1.3benzinesnél a fékek és a futómű is átalakításra szorulna a plusz lóerők miatt.

Szerintem nem éri meg vele bajlódni,ha csak nem ez a mániád,és sok kidobni való pénzed van:)

2011. okt. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Akkor marad vw motor.

Szerintem nem kell a fékeket meg a futóműt bántani,mert

GTD volt előtte.ha 1.6 golf 2-est akarok akkor a motorkódot figyelni kell vagy nem.Műszaki amúgy is kell!

2011. okt. 12. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyan motort raksz bele márkán belül, amilyet akarsz! Senkit nem érdekel, hogy mi a motorszáma, vagy ilyesmi ugyanis úgysem olvasható! Ne foglalkozz ezekkel, hogy "ha nagyobb motort raksz, akkor plusz reg adót kell fizetned meg stb".
2011. okt. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem számít a motorszám? Esetleg ha puszipajtásod minden rendőr. Nekem szedték már szét útszélén a kocsimat, minden lehetséges számot átnéztek, végigkutatták a kocsit van-e nálam valami hmmmm...


Az EU-s irányelvek szerint csak az alvázszámot tartanák nyilván, de Magyarországon még fontos a motorszám.


Átalakítási engedély nélkül tudtommal csak azonos motorkódút tehetsz bele átalakítási engedély nélkül, minden máshoz kell engedély. De ha első kézből érdekel info, akkor hívd fel a területileg illetékes NKH irodát.


Egyébként hivatalosan lett dízelből benzines?


Illegálisan bármit lehet: egy ismerősöm belepakolt egy I-es Golf kabrióba TT motort és váltót + valami másik VW alól a sportfutóművet. Persze P-s rendszám van rajta, esélytelen lenne forgalomba helyezni így.

2011. okt. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen autó egyrészről már régen motorkódos, másrészről úgysem látszik semmi a motorszámból. Nem fogja nézegetni a rendőr.
2011. okt. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Uhh!


Azonos motorkóddal létezik 1.3 - 1.6 - 1.8 ?

Reg díj meg minden.(Magyarisztán)

Motorkódot max a műszakin nézegetik nem?

A rendőr fogja oszt elkezd a motortérben keresgéli?

Jól látható helyen van a motorkód?

2011. okt. 13. 14:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Hülye rendőr nem fog semmit keresgélni főleg ha előtte már gondosan eltüntetted a motorszámot és egy vagon olajszutyokkal bekented a helyét. Vizsgán meg nem fog átmenni azt te is tudod, mert 1 raklap engedély és pénz nélkül nem tudsz más motort belerakatni a kocsiba hivatalosan ,az meg hol éri meg?Viszont okosba át lehet tolni bármit a megfelelő helyeken.
2011. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hmmm....igen ez nekem is megfordult a fejemben.

Lepapírozni hivatalosan ezt az egészet 100.000ft-os nagyságrendű ügy lenne ugye?

2011. okt. 18. 09:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a papírokkal! Szerintem műszakin így is-úgy is kenőpénzzel megy át, szóval már nem oszt nem szoroz az a kis motorszám.
2011. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én egy 3.2 VR6 blokkot tennék bele :)
2017. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!