Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóba/Ford mondeo/ a klíma...

Autóba/Ford mondeo/ a klíma ha be van kapcsolva, csak levegőt fúj, de nem hideget. Pedig arra van állítva. Meg lehet benne sülni nyáron. Nemrég egy ugyan ilyen fordba ültem, és remek volt a klíma. Miért nem működik rendesen?

Figyelt kérdés
Most volt műszakin.
2011. ápr. 19. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
A műszakin a klímát nem nézik. vidd el szerelőhöz. lehet, hogy simán ki van kötve
2011. ápr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

rendkívül egyszerű: rossz a klíma

valószínűleg nincs benne gáz tölteni kell, a kérdés inkább az, hogy hogyan szökött el a klímából a gáz. Fel kell keresni egy klímaszervízt ahol megnézik hogy hol ereszt, javítják, tisztítják, töltik.


Kevésbé válószínű hibák is előfordulhatnak, mint rossz kompresszor, vagy akármi. Nézesd meg.

2011. ápr. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy öreg ford kombi van, eredeti klímával és kb 10 perc után már az egész kocsiban a kívánt hőfok van, de az első 2 perc után is már kellemes hideg jön befelé.

Szóval rossz a klímád.

2011. ápr. 20. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-3 vente illdomos megnzetni a gázt és feltöltetni
2011. ápr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki azt hogy járómotornál rákapcsolod a klímát. És ha nem változik a motorhang akkor kivan buherálva és csak a kapcsolót hagyták benne. De ha mégis változik akkor nézesd meg a gázt.
2011. ápr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémánk nekünk is,csak egy Nissan Almera.Most vettük,de nem fúj hideget a AC.Ma délután visszük a szakihoz,ha van türelmed estig,leírhatom,hogy mi volt a gond.
2011. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

A motorhang nem fog változni rossz klímánál. Úgy van megcsinálva, hogy ha nincs gáz a rendszerben, akkor nem kapcsol be a kompresszor meg a ventilátor, tehát a fordulatot se fogja megemelni a computer...

Ha régóta nem volt bekapcsolva, akkor érdemes megnézni a tömítéseket is, ilyenkor megrepednek, elöregednek.

2011. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

13.16.

Végre egy értelmes válasz,ponz ezt akartam én is leírni...

2011. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos tanácsokat. Legjobb lesz egy ilyen szervizt felkeresni, és ott majd orvosolják a problémát.
2011. ápr. 20. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!