Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olcsóbbak a banki...

Miért olcsóbbak a banki visszavett autók? Bővítve lent

Figyelt kérdés
Sok autóhoz oda van írva, hogy banki visszavett autó. Ezek ár alatt vannak eléggé. De miért is? Van valami hátul ütője?
2011. ápr. 20. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak annak, hogy banki visszavett autó, nincs hátulütője. Azt is ugyanolyan eséllyel hajtják szét a tulajdonosok, mint a többit: nagy részüknek a törlesztőrészletekre sincs pénze, nem hogy karbantartásra, de az autók karbantartása egyébként sem általános dolog itthon (tisztelet a kivételnek).

Ezek általában azért olcsóbbak, mert a banknak fontos, hogy elkeljenek. A lehető leggyorsabban túl akarnak adni rajta, mert a bedőlt hitelből az autó ára az első és legbiztosabb bevétel. A behajtás évekig is húzódhat, a pénzük meg csak áll kihelyezve, nem jutnak hozzá. Így sem kapják meg a teljes hitelösszeget, de legalább egy részéhez hozzájutnak, kisebb a veszteség.

2011. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert a bank minél hamarabb valamennyi pénzhez akar jutni, ha nem is a teljes összeghez. Másrészt a nagy részük le van lakva. Ha nem tudja törleszteni a hitelt, akkor gondolhatod, hogy mennyire le van lakva az autó. Tisztán megjelenik előttem a tükör radiál gumi, meg a korom fekete olaj amit még a gyárban töltöttek bele.
2011. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez ugy van ahogy az első is mondja.

én igy vettem 2006/3as ML Mercit 1 hónapja kpben 890ezerért. nem brabus és nem is amg de nincs széthajtva és teljes bőr belsője van és a lényeg h szinben is megfelelőt (fekete)

2011. ápr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb a lehető legnagyobb pénzhez akar jutni, viszont ehhez piaci ár alatt kell eladnia. A bank ha a pénzét megkapja, azt újra tudni forgatni (hitelez). Ez neki természetesen sokkal jobb, mint ha várnia kéne arra, hogy a kocsit eladja. A kocsinak csökken az értéke is folyamatosan + az infláció hatására a még inkább csak bukna azzal, ha kivárja, míg valaki nagyobb áron elviszi.
2011. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A hiteles autót nem sajátként kezeli a hassználója ezért elhanyagolhatja.

Ugyanakkor ha már le kell adnia és úgyis marad fenn tartozása pár értékesebb holmit "divat" lementeni róla ill. kivenni belőle (elektronika,lámpák,könnyűfém kerék,zene stb.).

Relatív olcsó,néha komoly pénz gatyába rázni.

21.11 :

2006-os ML 890-ért ???

1.890-ért is alkalmi hiszen a 98-asok is 1 milla felett kezdődnek !!!! Nagyon tudhatsz valamit,ehhez kevés a "jó időben jó helyen " szlogen!! Remélem nem "hang" vagy.

Ha privátban megírod a beszerzési forrásodat vagy segítesz hasonló árfekvésű autókhoz jutni komoly jutalékot ígérek.

2011. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A bank nem fog még egy takarítást sem csinálni rajta, sem megcsinálni valamit ha az le van esve, nem törődik azzal, hogy legalább látszólag életképes autó legyen. Ha valaki a hitelét nem tudta fizetni, jó eséllyel szervízt sem nagyon látott az autó, akár olaj/fékcserét sem mondjuk 5-8 évesen... Plusz a bank akármennyiért is eladja, a 0-nál több, a maradékot úgyis a tartozón veri le. Sok hitelből visszavett autót gyakoraltilag kibeleznek az extulajok, mert ez-az értékes benne (hifi pl kitépve, stb).
2011. ápr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem szabad ilyen autót venni! Ezeket az autókat a tulajdonosai széthajtják mivel tudják, hogy nem fogják fizetni a részleteket. Csak meg kell nézni néhány autót, iszonyat műszaki állapotban van, szervízkönyv nincs, ha van is nem is volt szervízben! Ha van köztük jó műszaki állapotú azt bratyiban már el is adták! Nekünk az utcáról beeső embereknek meg a fos jut.
2011. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

21:31

azért tudtam megvenni ennyiért az ML-t mert kb 3 hónapig jártam a kereskedő nyakára h adja olcsóbban és kapott 100e ftot zsebbe h papíron vegye töröttre szval 890e +100e a eladónak, vagyis ha ugyszámoljuk akkor 990e + átírás költsége de akkor is áron alul van. ja és 20e ért vettem rá Brabus matricát:) és a sok irigy kis kocsognak meg be tom fogni a pofáját azzal h még ők ladával meg régi kadettel járnak addig és meg tudtam venni 1 ilyen szépséget 5 milláért xd xd

2011. ápr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!