Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1996-os 60 LE benzines F...

1996-os 60 LE benzines F Astra Sedan katalizátorát ha kiszereljük, mennyire károdoshat a motor a későbbiekben?

Figyelt kérdés

A motor már eléggé sok km-t futott,(240.000 körül)de még jó.A katalizátort azért gondoltam hogy ki kéne

szerelni mert "darálós"a hangja(széteshetett),valamint valószínűleg ezmiatt rángat is az autó,meg érezhetően

visszafojtja,de nem úgy mint a normál visszafojtás.Már üres járatban egy komolyabb gázadásnál is

érezhető a fordulaton.

Sajnos cserére nincs pénzem.

Várom a véleményeket.


2011. ápr. 26. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint nem károsítja.

Kicsit jobban fog menni az autód /igazi "sufnituning" ! :)) / ezáltal ha nem óvatoskodsz megnő a fogyasztása.

Meg persze sportos hangja lesz (vagy ronda repedt fazék,attól függően hány éves vagy) ....

A rángatás inkább elektromos problémára (gyújtás,gyertya,kábelek) eredeztethető vissza de az üzemanyagrendszerben is lehet hiba esetleg a lambda szonda ami még befolyásoló tényező maga a katalizátor (ami egy szénszűrő) nem.

2011. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem is hasonló gondolatok jártak a fejemben.Csak itt van a kérdés,hogy ha a károsanyag kibocsájtást nézzük,egy ilyen állapotban lévő katalizátor mennyire tudja szűrni amit kell neki?Ráadásul most a motor is jobban"erölködik",vagyis amikor pl.gyorsulok akkor több gáz szeretne eltávozni a rendszerből,de a katalizátor miatt nehezebben tud,és így egyfajta fojtás képződik a kipufogóban ami gátolja hogy rendesen működjön.

Az autó használatáról annyit hogy általában 90-100 km/h az utazóm,valószínű később sem lenne ez más,csak könnyebb lenne a motornak a munka.

"Kormolni" már próbáltam,de sajnos az nem elég.

Amúgy most is megy ahogy kell,csak azért ez mégiscsak akadály szerintem,és nagyobb erőt kell a motornak kifejteni-nagyobb fogyasztással.

2011. ápr. 26. 11:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Az elektromos alkatrészeket egy éve ellenőriztük,és gyertyát is cseréltem,kábelek is jók voltak.Műszerrel lett ellenőrizve,és beállítva a gyújtás is.Ez a probléma már vagy 2 éve fennáll,csak mivel nem vagyok az a Forma 1-es sofőr az utakon,a kiskocsim elszaladgál így is,csak mivel már benne van a korban nem szeretném hogy nehezebb legyen neki. :))
2011. ápr. 26. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
A motor nem fog károsodni, viszont műszaki vizsgán nem fogják átengedni a határérték feletti kipufogógáz kibocsájtás miatt.
2011. ápr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Következő műszaki vizsgáig van még egy év.

Amúgy a károsanyag kibocsájtással kapcsolatban tavaly megkaptam a piros címkét.

Ha lehetőségem lesz rá,szeretnék egy jó katalizátort beletenni.Csak nagyon nem olcsó...

2011. ápr. 26. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!