Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azok akik haladó szinten...

Azok akik haladó szinten beszélnek valamilyen idegen nyelvet: melyik nyelv az és hány évbe tellett mire eljutottatok erre a szintre?

Figyelt kérdés
Továbbá: éltetek közben olyan országban ahol a szóban forgó nyelv volt a hivatalos? Ha igen akkor mennyi ideig?
2011. szept. 5. 19:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint a nulla nyelvtudástól mennyi idő kellett a haladó nyelvtudásig.
2011. szept. 5. 19:35
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
13 évesen kezdtem a németet, s 16 évesen tettem le a felsőfokút. Soha nem voltam ez idő alatt német nyelvterületen.
2011. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem mindegy,hogy hogyan tanulja az ember az adott nyelvet.

pl én a gimiben kezdtem angolt tanulni, 4.év elején tettem középfokút, az egyetemen néhány tárgyat angolul hallgattam, sokat olvastam, gyerekeket korrepetáltam, aztán olyan cégnél dolgoztam, ahol angolok voltak a kollegáim...szóval sok energiát pl én nem öltem bele, mégis folyékonyan beszélek.

de nem lehet összehasonlítani pl azokat, akik iskolában tanulnak egy nyelvet, meg azokat, akik az elejátől pl nyelviskolában tanulnak

2011. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, az előzőtől kérdezem mi a különbég ha iskolában és mi ha nyelviskolában tanul valaki?
2011. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

az, hogy nyelviskolában sokkal előbb lehet eredményeket elérni, pl 100 óra alatt van esélyed középfokig eljutni,

hagyományos iskolai oktatásban nincs...egy sima középiskolában hetente van kb 3 órád, nyelviskolában meg általában több...

másrészt egy nyelviskolában sokkal hatékonyabb módszerekkel oktatnak, válogatott társaság jár együtt, több ideje van a tanárnak veled foglalkozni...

2011. szept. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem tőlem kérdezted, de az a különbség, hogy a nyelviskola az én döntésem, tehát beleadok mindent, az iskola meg nem, ott sokszor előfordul, hogy leszarom az egészet.
2011. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én például általánosban négy évig tanultam angolt de kb nem nagyon tudtam megszólalni most mentem át egy kéttannyelvűbe 1 évben heti 18 angolóra és oan közép szinten tudok angolul és jól megértetem magamat külföldön szóval szerintem attól is függ h milyen rendszerességgel tanul valaki egy nyelvet.
2011. szept. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!