Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől merülhetett le a motorom...

Mitől merülhetett le a motorom akkumulátora pár óra alatt?

Figyelt kérdés

Reggel mentem dolgozni, délután meg már teljesen le volt merülve, be kellett tolni. Ráraktam töltőre, feltöltötte, azóta megint semmi baja. Ilyen még nem volt. Van benne riasztó, vannak rákötve smd ledek dísznek. Más nincs rákötve az akkura. De ezek már több éve rá vannak kötve. Soha nem volt velük baj. Mikor ráadtam a gyújtást egy kerregő hang jött az akku mellől, nem tudom ott mik vannak, talán biztosítékok. Miután ráraktam töltőre megszűnt ez a hang, azóta ugyan úgy jó.

Honda CBR


2011. ápr. 30. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Vedd ki az akkut, tölsd fel. Utána ne rakd be a motorba, hanem hagyd állni, legalább egy fél napot. Ha akkor is lemerül, cellazárlatos az aksi.

Ha terheletlenül jó marad, akkor vissza kell rakni és áramfelvételt kell mérni. Amennyiben nincs hozzá műszer, kösd le róla a fogyasztókat (riasztó, led, stb) és kiderül, hogy mi viszi el az áramot. Ez lassú hibabehatárolás, de ha nem akarsz szerelőhöz menni ez a legjobb, amit tanácsolhatok.

2011. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress egy 12 V -s égőt vezetékkel. Tehát egy próbalámpát. És elindítod a motort. Az égő vezetékeit tedd az aksi vezetékeire ( piros fekete , fekete ) asszem. És ha erőteljesen világít akkor az bizony visszatölti a 12 V-t! Tehát nem a motorral van a baj! Ha gyengén vagy egyáltalán nem világít akkor visszatöltési hiba van.

( Több éve rá vannak kötve a ledek. Eddig nem volt baj...több évig használtad ugyan azt az aksit akkor ( gondolom én ) ha pár ezer forintos aksi , akkor nem kell csodálkozni ha feladta ;)

2011. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!!!
2011. máj. 1. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!