Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleménytek a renault...

Mi a véleménytek a renault scenicről?

Figyelt kérdés
2004-2005-ös évjárat nagyon érdekelne tapasztalatok meg bármi. Vagy inkább megane ugyan ilyen évjárat kombi csak is dízel 1.500.000 ft-ig.
2011. máj. 8. 18:33
1 2
 1/19 anonim válasza:
20%
Az a véleményem hogy mindent csak renaultot ne!Teljessen mindegy hogy clio vagy twingo vagy scenic!Nekem volt twingom,sokat költöttem rá,nagyon sokat és ráadásul az alkatrész is drága hozzá!Sokan állitják hogy a japánokhoz drága az alkatrész,szerintem a franciához drágább és megbízhatatlanabb is!Utánna egy mazdám volt,amihez az alkatrész is olcsobb volt,bár kopó alkatrészeken kivül mást nem kellett cserélni úgy hogy öregebb volt a twingónál!Úgy hogy én franciát nem ajánlom neked,ha lehet akkor inkább vegyél japánt,azért a pénzért már kapsz egy mazda 6-ot!
2011. máj. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha vigyáztak rá előtte és te is fogsz, akkor ugyan annyi baja lesz mint a többi autónak.
2011. máj. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:55


Ez sajnos nem igaz!Ugyanis én nagyon vigyáztam a twingomra és elöző gazdája is,és ráadásul nagyon kevés kilométer volt benne amikor megvettem!Ennek ellenére mindig elő jött valami szar!Pedig nem hajtottam agyon,vigyáztam rá mint a szemem fényére!

Meglehet nézni az ADAC meghibásodási listáján hogy a renault és a franciákhoz hívták legtöbbször az autó mentőket!

Én nem ajánlom!De te tudod!Én szóltam....

2011. máj. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ugye mindenki a saját tapasztalatát írja ilyenkor, ami ersze nem mérvadó. Mi is lenne az ilyen esetben? Szerintem semmi.


Szóval nekem eddig egy kivételével csak francia autóm volt. Most is az van, én meg vagyok elégedve mindegyikkel. Mondjuk nem tudom a dízel motorjaik milyenek, mert csak benzinest használtam.

Azt hiszem a kérdezőnek nehéz dolga lesz. Mindenesetre elmondható hogy a scénic kényelmes és tágas autó és ha ilyen igényei vannak, ez valszeg ki fogja elégíteni.

2011. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vedd meg! Nekünk az utolsó 3 autónk is renault volt (most is az van). Nincs velük az égadta világon semmi baj.
2011. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Utolsó 3 autó is. azaz mindegyiket használtátok másfélévig mayd eladtátok mielött szétesett volna?

Jó mert egy Nissánnál alap, hogy elmegy 1 millio kilómétert.

Mind1 rövid leszek, bármit csak ne franciát, persze csak ha jót akarsz magadnak, nekem sose volt, csak használtam, 3 hétből másfelet szerelőnél volt mindegyik, mindig.

A sajátom meg (Toyota 8 év alatt generált kerek zero hibát 230000 kilóméterig) és a legvégén is egy az egybe új autó szaga volt, jelét se adta öregedésnek.

BB

2011. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia nekünk egy 2000 es gyártású 2000cm3 benzinmotoros scenicünk van. A bőr kárpíton kívül minden extrával.2003 óta tulajdonunk.


Amígcsak 1 autó volt a családban addig nem tűnt fel mennyi baj van vele, mert úgy gondoltam egy autóra költeni kell. De 2 éve vettünk egy 1996 os opel vectra b-t


Ég meg föld.


Eddig a bajai a scenicnek:

Egyik esős nap reggelén nem indult mert az ablaktömítés egy helyen megrepedt és a motor, a gyertyák pont ott vannak hogy belefolyik a gyertyákhoz a víz.Annyira szép íves kialakítása van hogy az összes gyertya helye színig volt vízzel, mert pont bevezette az 1 mm es repedésből a vizet az a műanyag.

A ladákban nincs ilyen vakhiba.....


A váltója olyan hogy kb 100 000 km után kikopik és utána kb egy mtz traktor váltójáéhoz hasonlítható.


A belső térben a csavarok nem rejtettek minden úgy ahogy van látszik.

A lámpáit csak nagyon kevés opcióban lehet kapcsolgatni. A déwókhoz képest be sem lehet kapcsolni.


Ha elöl kiég az égő az út szélén soha nem cseréled ki.


nem áll meg a motorháztető hanem ki kell akasztani egy ilyen hülye rúddal mint a suzukikban.

Az akkumulátor saru olyan szinten megközelíthetetlne hogy csak 2 csőkulcs összetoldásával lehet kitekerni.

A rádióját még a használati útmutatóval sem lehet megfelelően beállítani. Még ennyi idő után is csak valahogy be van állítva.


Az alkatrész bele költséges és ritka. itt minden spéci.

A vezérműszíj csere nagyon drága...millió görgő feszítő stb


Az első kerékfelfüggesztése erős de ha kikopik akkor úgy kopog mint a volvo buszoké.



Előnyei:

Hátul torziós rugó. Nagy súly stb.

A csomagtartón csak az üveg is nyitható.

van hátul is szivargyújtó

Hátul annyira tágas a tér hogy csak na.A csomagtartóba sok oldalrekesz. kivehető ülések

Hátul 3 egyenrangú hely. középen 3 pontos biztonsági öv ami a tetőből jön így ha nem kell akkor fel lehet engedni

Kb ennyi.

Olay dolgok amik más autónál evidensek nincsenek benne viszon extrák igen.

2011. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 6. válaszolónak csak annyit mondanék hogy már a renault 2002 óta szinte 100% nissan szóval aki a renaultot szólja le az ne mondja hogy a japán autók annyira kimagaslóak, és minden autóval van hiba.
2011. máj. 9. 15:55
 9/19 anonim válasza:

Köszönöm a válaszokat! A 6. válaszolónak csak annyit mondanék hogy már a renault 2002 óta szinte 100% nissan szóval aki a renaultot szólja le az ne mondja hogy a japán autók annyira kimagaslóak, és minden autóval van hiba.



Kedves kérdező!Akkor mi a büdös francért kérdezed ha ennyire jól tudod hogy olyan jók a renaultak????

Szerintem egy nagy rakás sza.r úgy ahogy van az összes francia,bonyolult szerelés,drága alkatrész és sürün előforduló meghibásodás!

Egy japán autót véletlenül se hasonlittsál egy franciához,mert a franci megbízhatoságban soha nem fogja utol érni!Nekem volt renaultam kettő is,mindegyik egy kalap fos volt!Mindig elő jött rajta valami és általában olyan dolgok ami mondjuk egy japánon vagy egy németen nem!

Most jelenleg egy 96-os régi 323 Mazdám van,ami úgy müködik mint a rolex óra,nem kattok nem csattok,gyönyörü füst mentes motor,mindnen olyan benne mint új korában,a váltó mint a vaj a kuplungal együtt!Csodás technika amit a franciák soha nem fognak megvalósittani!Ez a mazda kb 6 éve van nálam és bele raktam kb 140 ezer km-t ha nem többet és a kopó alkatrészeken kivül semmit nem cseréltem!Minden gyári benne a váltótól elkezdve minden!A renaultjaim mind fiatalok voltak kb4-5 évesek,de már akkor olyan gondok jöttek elő ami még a majdnem 20 éves mazdámon sem!De vegyél csak sza.r franciát,én addig örömmel autozom a mazdámmal hiba mentessen,te meg járjál csak a szervizekbe és szóljál ha vontatni kell!:)

De vegyél csak és megtapasztalod hogy milyen egy francia,de utánna japánt vegyél,mondjuk egy mazdát vagy egy toyotát!Majd észreveszed hogy mennyit spórolsz a szervízeken,ugyanis azokat nem nagyon hordják oda,oaj cserén kivűl ellentétben a renaultal!

Perzse hogy minden autonak van hibája,vagy lehet,de nem mindegy hogy 2 havonta viszed vagy 2 évente!Na mindegy nem koptatom a pofámat majd megtapasztalod!

2011. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Elöző vagyok!Nézd kérdező én nem szoktam bele szólni meg nem is érdekel hogy kinek milyen autoja van de én csak megakarlak kimélni felesleges kiadásoktól és idegeskedésektől!Én csak akkor szólalok fel ha meghallom hogy ha valaki a franciákat dicséri és azt akar venni,én ilyenkor azt szoktam mondani hogy mindegy hogy milyen legyen csak francia ne!!!Arról nem is beszélve hogy ennyi pénzért ezerszer jobb autokat kapsz hidd el nekem!Lehet hogy a francia kénylemes és tele van extrával,de kitörölheted vele ha mindig ott áll a szervízben!


Egyébként ezeket olvasgasd el és majd rájössz a dolgokra!



[link]

2011. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!