Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az hogy van hogy a benzin, és...

Az hogy van hogy a benzin, és a gázolaj egyik hónapban egy árban van, aztán következő hónapban több mint 20 ft az árkülönbség?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 17:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy ennyire ingadozik a kereslet-kínálati piaci helyzet!
2011. máj. 12. 17:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Emelik az Áfát. A benzin ára 20 forintot nőtt az évek alatt és kb 140 forint a termelői ár.
2011. máj. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Áfát? Minden szerdán?
2011. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez már csak így van.
2011. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A benzin ár nem annyira egyszerű hogy X ft-ba kerül kitermelni, Y-ba finomítani és Z-be szállítani. Mivel mindenki a világpiaci árakhoz igazodik, annak a hatása számít.


Elvileg a világpiaci árak alakulásával magyarázzák, amit pedig sok tényező befolyásol. Mennyit sikerült kitermelni, éppen lelőtték osamat vagy sem, stb, stb, stb....



Pontosan én sem tudom nem vagyok benne, de ha belegondolsz hogy egy sima kis tőzsdei hír hogy megpörgeti néha még a mi kis hangyaf*nyi BUX-unkat is, akkor elképzelheted hogy világméretekben mennyi minden befolyásolja.

2011. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.Ezért nem is értem,amikor hőzöngenek ezen.Magyarán felelőst keresnek.Nem tudni,mi fán terem...
2011. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!