Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Favorit alapjárat miért...

Skoda Favorit alapjárat miért megy el melegen?

Figyelt kérdés

Szelepeket leellenőriztem, a gyújtás rendben,bár most egy kicsit előgyújtásos de már állítás előtt is gyenge volt az alapjárat. A csavarral emeltem az alapjáratot,de ez csak addig volt jó, amíg hideg volt a motor,melegen meg leállt.Ma hajnalban meg szinte szét akarta magát pörögni,amíg be nem melegedett,utána megint kezdődött előröl. Volt már ilyen régebben,akkor lecseréltem a karburátort erre,azóta mentem vele 60ezer km-t, úgyhogy szerintem a karburátorral van a gond,de mi? Az alapjárati szelep az jó,mert ha lehúzom a vezetéket,abban a pillanatban leáll. A segítségeteket előre is köszönöm.


B114


2011. máj. 15. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Falsot szívhat valahol, vagy a karbinál nem stimmel valami.

Alapjárati fuvóka dugulás, stb.. szét kell szedni kipucolni, beállítani.

2011. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,én is ilyesmire gondolok. Az alapjárati fúvóka szerintem működik,mert van egy mágneses szelep amin keresztül áramlik a benzin,és ha lehúzom a vezetéket,azonnal leáll alapjáraton,de ha gázt adok megy tovább. kb 160ezer km van a karburátorban,lehet hogy kuka, vagy van valami javítókészlet hozzá? Túl sokat nem szeretnék rá költeni,mert 1év műszaki van még rajta,és szerintem utána megy az örök autópályákra,de gondolkozom hogy megtartom második autónak. A hiba majdnem egyik pillanatról a másikra jött,/kb 1hét alatt/,és ezért reménykedem,hogy talán nem a kopástól csinálja ezt.Eddig nagyon stabil volt,és a zöldkártyán /most már műszakin/sem volt gond vele.Gondoltam megkérdezlek titeket is,hátha valaki járt már így,és mielőtt nekiállok,ad valami olyan tippet ami esetleg eszembe sem jut.Hátha nem vergődők vele zöld ágra, lehet hogy bontóban veszek hozzá egy másikat,csak az a baj hogy azok se fiatalabbak,esetleg a km kevesebb bennük. Köszönöm a választ,és előre köszönöm a kővetkező válaszokat is.
2011. máj. 15. 20:04
 3/5 lodarazs ***** válasza:
Dugulás vagy a pohár lehet rossz. De az esetek többségében elég egy pohár csere.
2011. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Lambda szonda ........../HA VAN/
2011. dec. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

hali

nekem hasonlo problemam van...

annyira nincs alapjaratom hogy rogton le all...

kivancsi lennek ra hogy neked hogy oldodott meg a problemad?

igaz nekem egy skoda formanom van de ugyan az a motor van benne...

eddig jo volt csak eresztette a benyat meg nagyon sokat fogyasztott... 13l korul ami rengeteg...

ki lettek cserelve a tomitesek es kb azota csinalja ezt... az alapjarati magnes szelep az jo benne... amikor a szivato vissza (az az ki nyit a felso folyto szelep)

akkor oda van minden... de van mikor hidegen is azt csinalja...

2012. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!