Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ 125 motorkerékpárról...

MZ ETZ 125 motorkerékpárról jó véleményetek van?

Figyelt kérdés
Mennyit fogyaszt, mennyit kell vele foglalkozni, karbantartani, erős-e, mennyi a végsebessége, és úgy összességében elégedettek vagytok-e vele?!
2011. máj. 18. 22:49
 1/4 T5- ***** válasza:

Nekem volt, szerettem. Csak aztán kinőttem.

Egyébként jó ki prögős motor, annyi, hogy forgatni kell, hogy menjen, de olyan 90-100-at vitte csak az a baj, hogy a testtartából adódóan már ott annyira belédkap a menetszél, hogy erőből meg többet nem tud menni. Ha ráhasalnál menne, csak az meg...

Ha jól be van állítva, és egyszer át van nézve, meg van csinálva, akkor még különösebb karbantartást sem igényel. Keverd bele a benzint és megy. Szerettem az első féket. Harapós kis tárcsafék, viszonylag rövid tengelytáv, jól lehetett vele lavírozni, és amilyen könnyen ugrik, olyan könnyen meg is áll. Még soppie-zni is lehet vele. :-)

Mialatt megvolt, igazán csak megszakítót cseréltem benne, meg a fordulatszámmérőt. Arra vásárláskor figyelj oda, hogy ne remegjen. Így első motornak tökéletes, mert tudsz is vele menni ha kell és meg is tanulod rajta az alapokat, mind motorozásban, mind szerelésben. Mert elég egyszerű szerkzet. Otthon csavarhúzó, crova, kalapács meg egy kis műszaki érzék és megoldod.

Összességében tehát igen.

2011. máj. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyennel végeztem a motoros tanfolyamot. Nagyon kezes kis jószág volt. Épp elég erős ahhoz, hogy már lehessen élvezni a motorozást. Persze nagy sebességet nemigen lehet vele elérni, és tartani. Ahhoz nagyobb motor kell. A tanfolyam végzése után 250-es etz-t vettem. Imádtam azt is. Az már természetesen erősebb, gyorsabb, de nehezebb is. Igaz, hogy ezeket többször kell szerelni, mint pl.egy japán motort (bár erre sem tenném a kisujjamat, egy 18-20 éves motor esetében), de könnyen szerelhető, olcsó és elérhető az alkatrész.
2011. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
... és ha nem idegenkedsz a szereléstől, szeretni fogod. Soha sehol nem hagyott ott, de a törődést azért igényelte. (Megszakító karbantartása, időnként gyertya takarítás, porlasztó állítgatás, stb., tehát nem nagy dolgok) Összességében szerintem jó motor. Tényleg jó az ETZ tárcsafék. az üléshelyzet, rugózás is kényelmes, hosszabb távra is.
2011. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat. Én valahol azt hallottam, hogy 110-et is kényelmesen tudja produkálni. Ezek szerint ez fals információ? Csak mert a 90-100 vmaxxal az a baj, hogy nem szeretném csutkán járatni a gépet, viszont városon kívül is szeretném tartani a lépést a forgalommal. Esetleg valahogy erősíthető?
2011. máj. 19. 15:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!