Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Suzukim, ami 2007-ben...

Van egy Suzukim, ami 2007-ben volt olajcserén! Szinte csak a városban használom, így alig mentem vele kb.4000 km-t. Kell olajat cserélni azért, vagy még bírja egy darabig?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
azért 4 év után jobb lecserélni az olajat. Egy idő után a mai szintetikus olajok megromlanak.
2011. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kell. A legjobb megnézni, de elvileg az olaj is öregedik, főleg, ha már használták. (Azt nem tudom, a full szintetikus olaj öregszik-e a saját csomagolásában, láttam már olyat /AGIP/ amin se gyártási év, se lejárat nem is szerepelt.) Ha viszont elkezdted már használni, akkor belekerültek lebegő szennyeződések, tehát az öregedési folyamat biztosan elindult. 4 év pedig már szép kor egy olajnak. A csupa városi használat pedig nem előny, hanem hátrány. Nem éri el az üzemi hőfokot sokszor, nem megy tartós terhelésen a motor, stb.
2011. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Olajoknál nem csak a kilométer számít. Ha nem használod, idővel akkor is öregszik. Adott (10-20E) km van megadva csereperiódusnak, illetve, 2 év! Amelyiket előbb eléred akkor kell cserélni.. És persze olaj+szűrő mindig.
2011. máj. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Évente kell cserélni mindent. Kivéve ha hamarabb eléred a 10 000 km - t. Olajat, szűrőket. Ha van klímád, évente legalább kétszer kell kitisztítani, de inkább háromszor. Ezenkívül minden autónál érdemes évente egy teljes átvizsgálás még akkor is, ha nincs gond.
2011. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban 1 év elnézést, a fékfolyadékkal kevertem, annál van 2 év. Én mindig a kilométert érem el előbb.. :)


Összegezve: Ez már semeddig nem bírja. Amúgy sem a 15 ezer Forintos olajcserén kéne spórolni..

2011. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy évben 4x5x kell olajat cserélni és mindig egy húsz ezres meló szűrőkkel együtt, de tudom hogy megéri mert örök élet. A gyár 20e km-t ad meg ami sz*r ezért 10 ezrenként szoktam. Cseréltetsd le minnél hamarabb :)
2011. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!