Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova tart az autóipar?

Hova tart az autóipar?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy egyre drágábbak az autók, de minőségre egyre gagyibbat, olcsóbban előállítható autóra törekednek, úgy vettem észre, vagy rosszul látom?
2011. máj. 26. 18:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
rosszul
2011. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Anno a w123-as merciben rudacska tolta a gázpedált, nem volt abs, klíma, ilyen olyan stabilizátor, millió szenzor, egyszóval az elektronika kimerült az ablaktörlönél és a lámpáknál. A központi zár vákuumos volt.


Ezzel ellentétben ma egy autó 40%-a elektronika, ezáltal nagyobb a hibalehetöség.

2011. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
mert?
2011. máj. 26. 19:13
 4/35 A kérdező kommentje:
nem csak ezekre gondolok, hanem például a régi autók simán elmentek sok 100 ezer km-t is, most rengeteg váltóhibát, motorcserét, és ha a pénz"javulást" nem nézzük akkor is kb 5-10-szerese egy autó most már az átlagfizetésnek a régiekhez képest
2011. máj. 26. 19:15
 5/35 A kérdező kommentje:
ha már 5-ször annyiba kerülnek, elvárható lenne, hogy 1 millió kmt-t is elmenjenek, nem?
2011. máj. 26. 19:16
 6/35 anonim válasza:
ez nem egészen igaz de nem jársz messze az igazságtól. manapság már a márka névből élnek meg, nem a tartósság a lényeg hanem a látszat és a küllem, aligha lehet olyan autó gyártót mondani ami ne frissítené kocsija kinézetét 2-4 évente, na persze és az elhagyhatatlan extrák amik csak hiba források, de kell mert sokkal jobb lesz ez a széria mind a 2 évvel ezelőtti... bla bla bla és nézz csak rájuk ha ki ég egy égő szerviz.. hiba jelzés a műszerfalon szerviz, minden szerviz..... és szart se csinálnak velük mondani se kell milliós bevételek szervizeknek márkakereskedőknek , leány vállalatoknak, egy új kocsitól sose várj annyi megbízhatóságot mint egy régitől, most nem toyota yaris vs trabant rol beszélek hanem átlagban,egyszerűsítve,
2011. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

nekem pont fordítva régi kocsi (skoda,lada, daewoo,)minden hónapban, lada meg minden héten lerobbant, szinte már minden új volt benne, mégis megbízhatatlan sz@r volt.

Most meg modern kocsim van renault, 6 éves és csak kötelező dolgokat cserélek rajta, motorolaj, gumik, gyertya.. nem hagy cserben, már restellem is szinte :) hogy nem kell költeni rá XD.

2011. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

A múltkor itt a GYK-n már szóba került ez a kérdés, és nagyon sok szempont előkerült. Sajnos most nem találtam meg, amit akkor ott írtam, de röviden a lényeg:

Régen az autók egyszerűbbek voltak, ezért mindenki otthon is meg tudta szerelni.


Manapság viszont már az autók éves futásteljesítménye sokkal több egységnyi idő alatt. Annak idején egy Bp- Balaton táv már hosszúnak számított, ma pedig az már alap hogy valaki lerohan horvátba végig a pályán 130-al. Egyrészt régen nem is tudott ilyen tempóval menni egy átlag autó, de ha ment is, nem ekkora távolságokra.


Szóval egységnyi idő alatt sokkal több km-t tesz bele egy átlag ember mint régebben. Ha bármi gond van a kocsival, akkor az sajnos sokba kerül, illetve nagyon észrevehető a kiesés, hiszen szervízbe kell vinni. Inkább ez a fő különbség.


Régen nagyon sok embernek havi elfoglaltsága volt az autószerelés. Ma egy jobb autóhoz évekig hozzá sem kell nyúlni a kötelezőeket leszámítva.


Tehát lehet hogy régen olcsóbban lehetett szerelni, de hgoy többször kellett az tuti.

Egyébként az ilyen 15-20 éves autókban az alkatrészek nagy része már le lett cserélve, tehát ez egy nagy kamu, hogy "20 éves és mégis megy és milyen jól bírja".



Az autók arányaiban nem drágábbak, sőt talán még olcsóbbak is mint régen.



A kérdésre válaszolva tehát szerintem egyértelműen rosszul látod. A mai autók tovább bírják, és nem kell annyit szerelgetni őket.

2011. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

ma 19:35

majd ha annyi idős lesz a rönód, az sem lesz különb

de szerintem még előbb is lesznek bajai a rönódnak

2011. máj. 26. 19:46
 10/35 A kérdező kommentje:

utolsó kösz

ha megtalálod a témát véletlen, nyugodtan belinkelhetnéd, kössz

2011. máj. 26. 19:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!