Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eltérő autók lehet eltérő a...

Eltérő autók lehet eltérő a sebváltó hosszú útja?

Figyelt kérdés

Megvan a jogsim, és azt vettem észre, hogy barátom kocsiján, amikor mondjuk 2-esből 3asba feltolom a sebváltót, akkor csak üresbe tolom be.

Pedig amilyen autón tanultam vezetni, ott ez a kis pöccintés már rég 3 asba feltolta, itt meg szinte ki kell nyújtanom a karom, hogy 3 asba menjen fel.

És már egy párszor bénáztam, hogy üresbe raktam 3 as helyett.

Van olyan, hogy más.ű-más autókban hosszabb az útja a sebváltónak?


2011. jún. 6. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, más és más.
2011. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Silber ***** válasza:
Igen, sőt. Egy 1500-as Lada sebváltója sokkal hosszabb utat jár be, mint mondjuk egy Ford Orioné. Más autó, más váltó.
2011. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó példa a LADA. Ott közvetlen a váltóban "matatsz" egy váltásnál a karral. De például egy Opelnál már egy kisebb áttételen keresztül váltod a sebességet. Itt kisebb váltókar úttal lehet elérni, hogy a konkrét váltás megtörténjen.

Nem bénáztál, csak nem szoktad meg az adott kocsit. Ugyan ezt lehet tapasztalni, ha valaki egy sima szervó nélküli fékkel rendelkező kocsiból a szervósba ül át. Egyszer kétszer "ráharap" a kormányra, mire megszokja, hogy módjával fékezzen.

2011. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mi kocsinkban olyan hosszú úton jár a váltó, hogy egymás térdeit verdessük vele váltás közben :))
2011. jún. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!