Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1 vagy autó? (Kérdésed túl...

A1 vagy autó? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy 16 leszek nem sokára. Igazából, akkor már kezdhetném is a 125-ös motorra a jogsit, de ha várnék egy kicsit mehetnék kocsira. Nem tudom megítélni melyik lenne a jobb, mindegyikbe van pozitív-negatív dolog (motor télen nem használható, kocsi többet fogyaszt, min. 17éves koromba vehetnék autót). Persze nem várom, hogy megfejtsétek helyettem, nekem melyik lenne a jó, de ti ebbe a helyzetbe melyiket választanátok?


(ui.: Ha valakinek esetleg nem derül ki a szövegből, egyszerre (azonos évben) nem tudom mind a kettőt csinálni, maximum az egyiket piszkos anyagiak miatt.)


2011. okt. 11. 19:21
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
szerintem autóval többre mész:) az pozitívum ha egyszer elmész majd dolgozni... az igaz hogy többet eszik, de verdával jobban lehet csajozni :) B -t ajánlom
2011. okt. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Autó. Motort ráérsz korlátlant csinálni 21 évesen, addig felesleges szórni rá a pénzt.
2011. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben voltam pontosan. Végül rábeszélt a család az autóra, és most 19évesen ott tartok, hogy saját dolgom miatt mentem a kocsival kb 5km-t, családtagok furikázása közben meg kb 5000km-t mentem (benne van horvát oda-vissza), minden hétvégén kellhetek korán, mert valakit tuti vinni kéne, múltkor már majdnem kettétörtem a jogsit. Nagyon jól gondold meg! Én már annyira bánom, már rég motorozhatnék. Továbbá szerintem az autóvezetés pár km után roppant unalmas, de motorozni nagyon jó.
2011. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

@19:30

Az élet igazságtalan.

Nekem alig engedték a jogsit megcsinálni, magamnak fizettem 17 évesen, és azóta is egy kezemen meg tudom számolni, hányszor engedtek a szüleim vezetni. Viszont én ki vagyok meredve minden kocsiért, így millió meg egy, sokszor nem teljesen legális úton-módon próbáltam autóhoz jutni. Általában sikerült.

Úgyhogy inkább díjazd a helyzeted. Vagy mondd meg otthon, hogy te nem csinálod, én szívesen kelek helyetted korán, nem kérek sok fizetést. :P

2011. okt. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

A jogsiért én is megdolgoztam. Autóra meg nem gyűjtök, mert minek?! 400ft-os benzinárért? Ezért is nem nagyon szeretek autózni, nem olcsó, és mint mondtam, én motorozni akarok, így ezért nem dob fel egy autó, főleg nem egy családi autó , ami még megy is ha kell (2.2-es), de akkor is.....

És a motoros jogsi azért is jó, mert ügye akkor tud venni egy 125-ös motort, megtanulja kezelni és majd nyugodtan ülhet rá a nagygépre.

2011. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

kocsi mindenképp.

amikor 14 voltam mondták szüleim menjek el M-ből, mondtam nem, de ha megvan rá a keret rakjátok félre.16 Évesen(nyáron van a születésnapom, így időbe nem volt gond) menjek el a1-ből, és esetleg lesz még egy mz-m is, nem, és ugyan az mint az M-nél.

Nemrég tettem le a B-t, saját autó nem kell ilyen árak mellett, de mivel van saját pénzem is, meg szüleim is beszálnának, jövő nyáron belevágok a C-be, én 4kerék alá nem adom...

motoroztam is, sufni mz, simson, exc125, de valahogy nem vonzódom a 2 kerékhez

2011. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én B-re mennék. Ha hosszabb útra kell menni kényelmesebb az autó. Több embert is fuvarozhatsz.
2011. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem (vagyis csak apámnak volt) idén "dilemma az "Ak." vagy "B" kategória... mivel én teljesen motor őrült vagyok ezért kitartottam a motor mellett! Amúgy is az én nehezen összegyűjtögetett pénzem volt szóval akkor is motorra ment volna el ha akarja ha nem :D Azóta már megvan a jogsi is meg a motor is.
2011. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:52

Most őszintén irigyellek, így kellett volna nekem is tennem.....

a harmadik válaszoló....:(

2011. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
az autóval soha nem lehet jobban csajozni, mint egy motorral. de tényleg.
2011. okt. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!