Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ár/érték arányban milyen...

Sharpei kérdése:

Ár/érték arányban milyen autót érdemes venni kizárólag munkábajárás céljából hosszútávra?

Figyelt kérdés

Milyen autót érdemes venni, ha az alábbira szeretném használni:

- naponta (nem autópályán) 160-200 km-t mennék vele

- a lehető legkisebb fenntartási költsége legyen

- dízel legyen

- alacsony fogyasztás, 4-5 liter max


Semmi másra nem kell, mint munkába járni, emiatt a lehető legjobb megoldást keresem (nem feltétlenül a legolcsóbbat) ár/érték arányban.


2011. jún. 6. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:

ez a napi 200Km elég sok. ezt nem tudod megbízhatóan megcsinálni hosszú távon egy 20 éves kocsival.


ár érték arányban pedig az volna a megfelelő.


Ha ennyit mész, akkor egy kényelmes, kis fogyasztású megbízható autóra lesz szükséged.


közép kategóriában, 1.8-2.0 szívó diesel motorban, és 3 évnél nem öregebb autóban kellene gondolkodnod.


a fogyasztásnál meg inkább 6-7 literre számíts.

2011. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Skoda Fabia 1.9 TDI motorral, fogyasztás nagyából annyi amit írtál.
2011. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem kedvelem annyira a Suzukit,de am a régebbi swiftekröl meg az újakrol is azt hallotam hogy nagyon jók és jó a strapabírásuk meg a fogyasztásuk is!Öm én ha nagyon olcsó fentartásban és olcsó kocsiban gondolkodnék akk az 1 generációs swift ha vmi jobbat akkor az újabbak!
2011. jún. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából heti négy nappal számolok napi 160 km-t, tehát kb havonta 3000 km. A régi 3-mas dízel Golfokról mi a véleményetek? Vagy a kétezres évek eleji dízel VW Polo?
2011. jún. 7. 09:14
 5/10 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok


ne vegyél 10 éves autót, kicsit meg különösen ne.


fontos, h kényelmes legyen, hiszen viszonylag sokat mész vele. a kis kategóriás autók inkább városi használatra, rövidebb távolságokra vannak kitalálva.


a 10 év körüli autókkal meg az a baj, h akkor kezdenek kijönni a hibák + elég hosszú az előélete ahhoz, h ne tudd, mit csináltak vele az előző gazdái.


ha ebben az 500.000-1.000.000 sávban keresgélsz, könnyen belefuthatsz valami pénztemetőbe.


gondolj bele évente nagyjából 40.000Km-t akarsz menni. Egy új autóba 3 év alatt beleraknál 120.000Km-t.


vennél 3 éves autót amiben ennyi van?

Nyilván azt gondolnád: "ezt rendesen leharcolták"


na, ezt fogja kapni tőled az autó, amit veszel.


ha az 10 éves és van benne 2-300.000Km, akkor belátható, hogy 1-2 év és mehet a kukába.


Fiatalabban gondolkodj!

2011. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jogos a felvetés. És fiatalabb kocsik között milyen dízelt érdemes? Német? Japán?
2011. jún. 7. 09:40
 7/10 anonim ***** válasza:
sztem egy jó állapotó alfa romeo 146-os jó lenne neked :)
2011. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Német dízel akk már!De én még mindig swiftet mondok:D És azért német kocsi mert szerintem minőségileg is jobb meg a szervizeltetése,alkatrészek is olcsóbbak!!Öm mennyi lenne a max keret?Mert akkor linkelnék valami jót:)
2011. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is a német dízelben gondolkodtam:) A keret eddig egymilla volt használt autóra, de ezek után nem tudom kijön-e belőle egy nem 10 éves járgány:)
2011. jún. 8. 06:35
 10/10 cipőfűző01 válasza:
toyota yaris 1.0
2012. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!