Kezdőoldal » Utazás » Európa » Koltoznetek hosszutavra...

Koltoznetek hosszutavra parotokkal es edesanyatokkal Ciprusra? Velemenyek Ciprusrol? Mennyire fontos a gorog nyelvtudas?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon mennyire fontos a magyar nyelv??Nos???

Cipruson ugyanannyira fontos a görög nyelv mint otthon a magyar nyelv.

Egyébként dolgoztam Cipruson.Sok helybeli nem tud angolul(vagy nem akarnak megszólalni) Szép hely,de egy idő után rémunalmas..

2011. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, él elköltöznék!...

Persze csak akkor, ha jobbak lennének a körülményeim ott, mint itthon (munkahely, fizetés, lakás).

2011. okt. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*én
2011. okt. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A gorog nyelvet azert kerdeztem mert ugy tudom hogy a lakossag 90 szazaleka beszel angolul...de ha ez igy van akkor megcs***hetem az angolom. Az unalmassa valasrol csak annnyit hogy minden hely unalmas lesz egyszer de nem mindegy hogy milyen helyen. Mi most eppen angliaban elunk, de mindenkinek mehetnekje van...kedves elso hozzaszolo, egyebkent milyen tapasztalatod van az emberekkel, a munkalehetoseggel, alberlettel stb?ezek szerint te beszelsz gorogul...nehez megtanulni?koszonom a valaszodat/valaszokat ujra!
2011. okt. 2. 11:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

Csak alapszinten beszélek görögül.Voltaképpen én is Angliából mentem át Cprusra.Egyszerűen elegem lett az állandó esőből,szélből.Hirtelen jött ötlet volt,ugyanis az egyik kedves barátnőmmel együtt a válságra hivatkozva (amikor beütött a válság pár éve)elküldtek minket + 700 embert.A barátnőm ciprusi,ő ott született,élt. Ő beszélt rá,hogy menjünk haza hozzájuk.Azért mentem,mert ez egy soha vissza nem térő alkalom lett.Mi Páfoszban éltünk ami tényleg csodálatos hely.Csak hát ezeket a szép tájakat 1-2 hónap alatt úgy ki ismered mintha egész életedben ott éltél volna.Az idő Angliához képest csodálatos volt.

Én a barátnőméknél laktam a szülői házban.Az ő szülei például csakis görögül tudtak,angolul egy szót sem.

Egy helyi kis ajándék boltban dolgoztunk.A turisták miatt tudtuk használni az angol nyelvet,de ha helybelivel találkoztunk,bizony nekem a barátnőm volt a tolmácsom.

Nekem először nagyon tetszett a ciprusiak nyugalma,pihentsége.(ebédidőben mindig bezártak mert mert aludni,sziesztázni..) De aki ehhez nem volt hozzászokva annak egy idő után elvesztegetett unalmas időnek tűnt az az 1-2-3 óra.Néha olyan érzésem volt mint az oviban.Amikor kötelező volt az ebédutáni alvás,de nem voltam álmos,így csendben kellett a kiságyban feküdnöm,és várni,mikor van vége a pihenőnek.Nem vagyok egy bulizós,embertömegre vágyó ember,de 37 évesen nekem kezdett ez unalmassá válni.Így pár hónap után visszamentem Angliába..Ma csak egy valami hiányzik Ciprusból.A csodás időjárás.

De ti megpróbálhatjátok,mert azóta eltelt pár év,és lehet hogy ahová ti mentek ott minden oké lesz..

2011. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszodat!igen mi is az idojaras miatt tervezunk mashova menni...egyenlore azt nem tudjuk hogy milyen melot tudnank vegezni ott.ez meg csak egy eleg halvany elkepzeles hogy ciprus szoval van meg idonk egy kis gorogot tanulni amig osszekaparjuk a penzt ha allandosul a ciprusra koltozes.meg egyszer nagyon koszonom a valaszodat!
2011. okt. 2. 15:17
 7/8 anonim válasza:
Szia! Kimentetek végül?
2014. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, költöznék
2022. jún. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!