Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olyan problémám lenne hogy...

Olyan problémám lenne hogy van 1.6 D audim és ha megyek kb 100km/h val és leveszem a gázrol a lábam akkor bevillan az olajnyomás lámpa?

Figyelt kérdés
és 4-5 másodpercig ugy marad, de ha gázt adok eltünik, megnézztem az olajat szintnek megfelelő aztán vettem bele még olajatt hátha felhigult de ekkor is ezt csinálja Valami ötlet?
2011. jún. 6. 21:49
1 2
 1/12 anonim válasza:
Az olajpumpa keveset nyom alapjáraton.
2011. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szó se voltalapjáratról,mert a tengelykapcsolót nem nyomja ki. A fordulat ugyanúgy megvan. Én elektromos hibára tippelnék,ha a hibajelenség valóban a fordulat megtartása mellett elengedett gáznál jön elő. Sajnos konkrétan ezt a típust nem ismerem, de az olajnyomás "gombáján" a csúszósarut mindenképp ellenőrizném.
2011. jún. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kezdődő csapágygondra tippelek.

(megéltem hasonlót)

A csapágyról lemaródott fémreszelék részben eltömítí az olajpumpa szűrőjét.

Vedd le az olajteknőt és ha fémsrapnelt találsz az alján (no meg a szűrő réseiben) csapágysor csere,olajcsere és megoldottad.

Szerintem.

2011. jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
hat ne vedd le a gazrol a labad.
2011. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:41



Akkor még mindig nem értitek.


Csak a gázról veszi a lábát,de a fordulat nem esik le alapjáratra,mert nem nyomja ki a kuplungot a kérdező.


Ha a alapjáraton jön elő (akkor rosszul írta,vagy én értelmeztem félre) akkor okozhatják ezek a dolgok is,amit írtatok,de még van ezer más is.

2011. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mit nem értek?!


Nem kell alapjáratra visszaessen a fordulat,elég ha elveszi a gáz és akkor villan be az olajnyomás elégtelenségét visszajelző lámpa. DUGULÁS mint mondtam,fémreszelék okozza az olajpumpa szűrőjét részlegesen eltömítve.

Ami aztán gázadásnál,fordulatra eltűnik.

ÉN képben vagyok a 2.6 kabriómmal szívtam így és csapágyazás lett a megoldás.


A kérdezőével is tutira ez a gond,nincs "ezer más" ok még de ilyen diagnózisra még egy sem.


Néha dedóban érzem magam némely okostojás értetlenkedése okán.

2011. jún. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:13



Én értelek,de csak ha elengedi a gázt,és motorfékkel gurul tovább,akkor alig esik a fordulat, ezért kéne hogy a kérdező is hozzászóljon,vagy pontosítson, egyébként az olajszűrőben egyetértek veled, csak tudni kéne hogy ilyenkor amikor elveszi a gázt, mennyit esik a fordulat,amíg felvillan a lámpa.

2011. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
benyomom a kupéungot és üresbe rakom akkor csinálja ezt
2011. jún. 9. 13:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor dugulás,olajszűrő,esetleg szivattyú hiba. Biztosan jó olaj van benne? Kérdés: hidegen is csinálja?Vagy csak ha felmelegedett a motor?
2011. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
1 éve volt gyűrüzve azóta 2szer cseréltem le az olajat 1 szer szűrőt
2011. jún. 9. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!