Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért világít az olajnyomás...

Miért világít az olajnyomás lámpa a robogómon?

Figyelt kérdés
Keeway robogómon az olajnyomás(?) jelző lámpa világít pedig az olajtartály tele van olajjal.Régebben ha világított öntöttem bele, ezután kialudt.Most csurig van a tartály, ha beindítom füstöl mint a veszedelem, elvileg kapja a motor az olajat mégis világít egyfolytában.Ez a lámpa csak az alacsony olajszintet jelzi vagy pedig az olajnyomás hiányát is? Már nem merek vele menni.
2009. szept. 21. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A régebbiekben (pl. Honda Pal) csak a szintet jelezte vissza, nyomást nem. Nem tudom, hogy ezekben az újakban mit jelez konkrétan. Ha csak a szintet jelzi vissza, akkor valószinűleg ez a visszajelző kapcsoló romlott el. Én megnézném a gépkönyvet, ill. megpróbálnám szétszedni, ill. ellenőrizném az átfolyást, és a szivattyú működésést. DE ha garanciás még, akkor nem piszkálnám, vinném a szerelőhöz. Az a biztos. Nem jó ilyesmit figyelmen kívül hagyni, mert nem játék egy olajhiány miatti dugattyúszorulás.
2009. szept. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is Keeway robogóm volt. Mondjuk nekem 4 évig volt meg, de nem jelzet ilyen problémát. Ha kigyulladt a piros lámpa akkor teleöntöttem olajjal. Sztem neked az olaj érzékelővel lehet a bibi, de attól mehetsz a motorral hiszen olaj van benne, ha meg tul sok olajat kapna akkor ugyis megfullna. De jobb szerelővel megnézettetni.
2009. szept. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Füstöl is,kelett is utántölteni.Vélhetően kopott a motor,mert nincs megfelelő olajnyomás.Ha csak esetleg egy nyomástartószelep lenne rossz akkor nem füstölne,legalábbis nem nagyon.
2009. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!