Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak 50 cm3-ig elég a kresz...

Csak 50 cm3-ig elég a kresz robogó vezetéséhez?

Figyelt kérdés
Illetve ha már megvan a kresz vizsgám, akkor mit kell kiváltanom ahhoz, hogy vezethessek robogót?
2011. jún. 8. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem elég

nemtudom ki terjeszti ezt a baromságot-.-

2011. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha kismotorbol van kresz vizsgád akkor kell még egy elsősegély rutin meg városi vizsga is! egy kismotoros tanfolyam kb 50-60 ezer forint!
2011. jún. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

KRESZ-vizsgával (helyesen: elméleti vizsga) nem vezethetsz semmit, legfeljebb elektromos áramot. Ha nincs M kategóriás vezetői engedélyed, akkor amíg meg nem szerzed a B-t (igen, rendes plasztiklap, a vizsgaigazolással és az okmányirodai papírral ebből a szempontból kitörölheted azt, amire gondolsz), addig nem vezetheted a robogót.

Nem hittem volna, hogy ez a tévhit még mindig él, de úgy látszik, nem sikerült kiirtani. De talán most már eggyel kevesebben hiszik el. Valóban, nagyon-nagyon régen (jó 40-50 éve) elég volt a segédmotoros kerékpár vezetéséhez néhány táblát felismerni egy könyvből, de ma már nincs így. Segédmotoros kerékpár vezetéséhez is vezetői engedély kell, semmi mással nem teheted meg.

2011. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Való igaz h úgy 1970-s években így vizsgáztunk smkp-ból h csak KRESZ táblákra mutogatott a vizsgabiztos és ha mind jó volt ezután jött a forgalmi helyzetet ábrázolás is és az is helyesnek bizonyult megkaptuk az smkp vizsga igazolást és kettő hét után kiküldték az engedélyt. Majd boldogan száguldozhattál a drága " Komárral". Azóta is ezzel járok és még nem okozott problémát, mármint a vezetői engedély.Tudjátok annak idején mennyi volt a vzsgadíj?! 10Ft. Persze azóta van B-kat jogsim is.
2011. jún. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valóban még sok helyen ezt halottam, hogy elég a kresz, ezek szerint nagyon le vagyunk maradva. :)

Csodálkoztam is egyébként, hogy elég a kresz vizsga, hisz azt bármelyik idióta is meg tudja csinálni.

2011. jún. 9. 07:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Régen csak kreszvizsga kellet a kismotorhoz, biztos ebből adódik a tévedés:


Jó pár évvel ezelőtt az akkor még kismotor vizsgának nevezett dolog tényleg csak kreszvizsgából állt. Leültünk a művházban az asztalok köré, és kitöltöttünk egy talán 20 kérdésből álló tesztlapot, se külön elsősegély, se műszaki, se vezetés vizsga nem volt!

Amikor végeztünk kimentünk egy fél órát levegőzni, közben kijavították, és mikor behívtak, az asztalon vagy a kitöltött vezetői engedély (Sima papír volt még), vagy egy csekk várta az illetőt attól függően, hogy átment-e.

Én odafelé kertek alatt mentem a Simsonnal, visszafelé már hivatalosan jogsival!

:)

2011. jún. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*kellett
2011. jún. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Illetve ha már megvan a kresz vizsgám, akkor mit kell kiváltanom ahhoz, hogy vezethessek robogót?"


hát csak az M jogsit :D

2011. jún. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egyébként ne mondd azt, hogy a kreszt a hülye is megtudja csinálni, mert állítólag ott véreznek el legtöbben. ha megvan a kresz, nyert utad van, a rutin könnyű, és a forgalmi is az lenne, ha nem lenmnének pénzéhesek, és nem húznának meg, hogy újra fizess,de ez ellen meg te nem tehetsz semmit, hiába vagy jó. úgyhogy a kresz vizsgára kell a legtöbbet készülni. (amúgy én elsőre átmentem mindenből, de a forgalkmin meghúztak 1X, mert 40-el mentem 50 helyett, tulságosan beakartam tartani, nehogy az legyen a baj, hogy gyorsan mentem, dehát úgylátszik ez is baj..)
2011. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Számomra a kresz a legkönnyebb, már csak azért is, mert ott nem tudnak buherálni, megbuktatni a pénz érdekében.


Viszont külön robogóra biztos nem tennék le jogsit, inkább autóra, és akkor 2in1 megvan mindkettő. :)

2011. jún. 9. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!