Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 ccm robogó vezetéséhez...

50 ccm robogó vezetéséhez milyen engedély szükséges?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, mindössze kresz-vizsga szükséges, de most hogy nézelődök a kresz-tanfolyamok után, úgy látom, rendes motor tanfolyam, gyakorlati vizsga meg ilyesmi szükséges hozzá 50 ezer Ft. körül.(És ha egy ugyanilyen kinézetű elektromos robogóval megyek akkor mi van??)
2010. máj. 10. 21:59
 1/3 anonim válasza:
Az 50 cm3-es robogó segédmotornak számít. A vezetéséhez létezik egy ún. segédmotoros jogosítvány, aminek a megszerzéséhez szükséges gyakorlati vizsga is. Én még 1989-ben csináltam ilyet, és már akkor a segédmotoros jogsi kresz, elsősegély és gyakorlati vizsgákból állt. Ha ez ilyen összegbe kerül és az életkorod engedi, akkor érdemes lenne autóra jogsítványt szerezni, mert az alapból tartalmazza a segedmotor vezetését. Az elektromos motorkerékpárok nem tudom, hogy hova sorolja a KRESZ, ennek utána kell nézni.
2010. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt! :)
2010. máj. 10. 22:20
 3/3 anonim válasza:
én most raktam le segédmocira (14évesen) 75 ezer és ez olcso
2010. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!