Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Dió főtengelyre fogasker...

Honda Dió főtengelyre fogaskerék rá hegesztés?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy Honda dióm af 27es a főtengelyről levan kopva a ricni amire rá megy a fogaskerék és alá van rakva egy alátét és úgy a fogaskerék így tudom a a fogaskereket a főtengelyre ráhúzni hogy ne lötyögjön,Nincs pénzem másik főtengelyre és a csavar fel lazul,A csavart megcsíptük két helyen hegesztővel szerintetek hülyeség volt?Tartós lesz e?1-2 napja közlekedek vele semmi problémát nem észleltem idáíg.Nem lazúlt fel rugásra,gomb nyomosára pöcre indul.
2011. jún. 9. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a Dio blokkját, de gondolom azért lehet leszedni, hogy szerelni lehessen, pl. ha ki akarod bányászni a főtengelyt azt a fkereket le kell venned. Ha jó alaposan ráhegesztettétek, akkor egy csapágycsere elég izgalmas lesz.

Ezt szerintem gányolásnak hívják, igaz végszükség esetén meg lehet csinálni, de egy reteszfészek bemarásával vagy hasonlóval sokkal elegánsabb megoldás lett volna. Igaz drágább is.

2011. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát ha megbontom akkor már cserélem úgyis,csak megvan csípve,ha cserélni kell a főtengelyt akkor azt a tárcsát is kell mert a tárcsán is kopva van az a kis rece,szóval nem szedem szét ha meg igen akkor levágom:)Mert úgyis csere
2011. jún. 10. 06:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Tákolás és gányolás. Hogy fogsz szíjat, görgőt cserélni?
2011. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!