Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom kimostni a...

Hogyan tudom kimostni a motorom tankját?

Figyelt kérdés

Vettem egy másik tankot a motoromhoz, a tanksapka alatt látszik egy kis rozsda, félek h belül a tankban is van rozsda.

Van 2 szűrő is a motoron, de valahogy ki szeretném takarítani belülről...

Hallottam, hogy víz + kavics (ami nem porlik) segítségével ki lehet. Igaz ez v van más itthoni módszer? ( gondolom nem vízzel kéne, hanem benzinnel:)


2011. jún. 11. 00:51
 1/2 anonim ***** válasza:

benzin+kavics jó lesz!

mondjuk fémtanknál pl simson sokan használnak kromofágot az fémtisztára pucolja!

a viz+kavics azt felejtsd el!

2011. jún. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kaviccsal eléggé nehézkes: ha éles kavicsot használsz, az könnyen porlik, a gyöngykavics meg nem eléggé hatékony. Ezért inkább a tanksapka alá rögzített apró szemű (más néven "hordómosó") láncot vagy facsavarokat szoktak ajánlani. Mindkettő eléggé kemény ahhoz, hogy "leverje" a rozsdát a tank belső felületéről, de biztos, hogy nem fog porrá törni. Nem eretnekség egyébként vizet tölteni bele: forró, zsíroldószeres vízzel sokat tudsz javítani a tisztítás hatékonyságán. Mikor már eleged van a rázogatásból (az okosabbak eleve a betonkeverőbe teszik), akkor pedig kiöntöd belőle a mocskot és valami gyorsan elillanó szerrel (benzin, denaturált szesz, nitrohígító) kimosod. Ezzel el tudod érni, hogy ne maradjon benne semmi, aminek nem kell.

Na és utána mi lesz? Kimostad, szép, tiszta belülről... Aztán? Igazából az a jó, hogy az ilyen szépre kitisztított, néhol fémesen csillogó tank sokkal gyorsabban tud rozsdálni, mert a fémfelület közvetlenül érintkezik a levegő oxigén- és nedvességtartalmával. Úgyhogy gyorsan be is kell vonni valamivel az üzemanyagtartályt. Ehhez lehet kapni teljes felújítószetteket: benne van az a zsíroldószer, amit a csavarok vagy lánc mellé kell tölteni, tisztítószer, amivel a feloldott trutyit kimosod és egy - emlékeim szerint - műgyanta alapú festékféleség, amivel megfelelő, időtálló bevonatot tudsz készíteni a tank belső felén. Házilag is megpróbálhatsz valami festéket felvinni, de sajnos a folyamatos benzingőzt eléggé kevés festékfajta viseli el hosszú távon. Talán a 2K-s akrilok képesek neki ellenállni, de azok meg belekerülnek annyiba, mint egy olcsóbb tankfelújító készlet.

2011. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!