Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz, hogy ha motorfékkel...

Az igaz, hogy ha motorfékkel fékezek (gurulok) nem fogyaszt benzint az autó?

Figyelt kérdés

Kreszen és rutinon is ugy tanultam hogy nem fogyaszt(most járok rutinra), de ha kiteszem üresbe és ugy gurulok akkor fogyaszt mivel alapjáraton pörög a motor.

Én ezt mondtam apámnak, de nem hiszi el, aztmondta ez hülyeség, pedig vezetni tud rendesen, tisztában van az autóval mert sokat dolgozott autószerelő mellett, meg megvan neki minden jogsija az A-n kívül, igy nem tudom kinek higyjek.


2011. jún. 17. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nulla gázpedál állás és 1000-esnél nagyobb fordulatszám mellett nincs üzemanyag bejuttatás.
2011. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 D.O.81 ***** válasza:
38%

Egy frászt nem fogyaszt!

A hibrid rendszerű autó az nem fogyaszt!

Minden jármű, ha működik benne a motorfék automatika, akkor is fogyaszt, de nem annyit, mint alapjáraton.

Az adagolt üzemanyag mennyisége igen kevés és ezt általában el szokták hanyagolni.


Üdv!

2011. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

" ha működik benne a motorfék automatika "


aztaqrva

2011. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sok ilyen kérdés volt, de a lényeg , hogy motorféknél nincs fogyasztás, üresben gurulásnál alapjáratnyi. (Karburátoros és injektoros kocsiknál is így van)
2011. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Háth ezt valahogy nem tudom elhinni.
2011. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Esetleg úgy tudom elképzelni, hogy nagyon keveset fogyaszt. De tuti hogy fogyaszt valamennyit.

2011. jún. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Gondolkozzatok egy kicsit.....Motorfék...megy a motor... a motort hajtja valami...nem? Tehát van fogyasztás!!
2011. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolkoztató gondolkozz egy kicsit hátha hiba van a logikai sorodban.....Motorfék...megy a motor... a motort hajtja valami...nem? (Igen a lendületben levő autó tömege) Tehát van fogyasztás!! (Ezt a sajnos nem tudom... injektoros kocsiknál el tudom képzelni, hogy nincs fogyasztás, de szerintem a karburátoros autóknál az alapjárati üzemanyag motorféknél is bemegy...)
2011. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
HA nem értetek a kocsihoz,minek válaszoltok. Miért is kéne fogyasztania motorféknél??? Nem végez munkát, olaj meg úgyis keni közben, üzemanyag munkavégzéshez kell. Már a kockaladákban is volt amelyik, a szamaráknál pedig mindegyik elzárta egy elektromágneses tüszeleppel az alapjárati üzemanyagot motorféknél. ( akkor ugye a nyugatiakról nem beszélek, ott evidens volt kb 1985-től). Injektorosnál meg elektronika lekapcsolja.
2011. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igez. Bár nem értem ezt miért kell minden nap megkérdezni...
2011. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!